11. Jul 2018 8:47

Hľadáme najkrajšiu predzáhradku, ukážte nám tú vašu

Mesto Prievidza vyhlasilo druhý ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku pred bytovým domom.Iniciatívou chce odmeniť obyvateľov sídlisk, ktorí sa starajú o životné prostredie a nie je im ľahostajný vzhľad mestského verejného priestoru.

Zveľadenie predzáhradky pred bytovým domom je dobrým príkladom aj pre ostatných obyvateľov, že na tom ako vyzerá naše mesto a sídliska, kde žijeme, máme podiel všetci. Rozhodli sme sa preto vyhlásiť súťaž o najkrajšiu predzáhradku a odmeniť tak obyvateľov, ktorí drobnou prácou skrášľujú naše mesto,“ vysvetľuje primátorka Katarína Macháčková.

Súťaž potrvá až do konca júla 2018. Počas týchto dní môžu Prievidžania zasielať fotografiu svojej predzáhradky aj s popisom kde sa nachádza na email: info@prievidza.sk.

Následne, v prvé dva augustové týždne, bude prebiehať verejné hlasovanie. „Päť obyvateľov, ktorí získajú najväčší počet hlasov so svojou fotografiou upravenej predzáhradky, sme sa rozhodli odmeniť darčekovými šekmi. Tie budú v hodnote 150, 125, 100, 75 a 50 eur a výhercovia ich budú môcť využiť na zakúpenie kvetov a rastlín podľa vlastného výberu prostredníctvom Technických služieb mesta Prievidza,“ dodáva Macháčková.

Ďalšie aktuality

Zelený projekt pre seniorov

18. Jun 2024 14:21
V rámci podujatia Naše mesto 2024 upravili pracovníci mestského úradu spoločne s…

Mesto chce opraviť odvodňovací žľab na autobusovej stanici

17. Jun 2024 13:34
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa projektovej…

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…