6. Sep 2010 12:24

Futbalové legendy hrali pre školy

Pod záštitou viceprimátora mesta Prievidza Ing. Milana Dérera a futbalovej legendy Laca Petráša sa v nedeľu 5. septembra 2010 konal zápas legendárnych futbalových hráčov, v ktorom išlo o veľa. Cieľom nebolo strieľať góly, ale podporiť tri povodňou najviac zasiahnuté školy. Pre každú z nich vybojovali 2500 EUR. Na prievidzskom futbalovom štadióne sa proti sebe postavili mužstvá v zložení futbalových hviezd, ktoré v minulosti brázdili ligové trávniky.

Mená ako Petráš, Dobiaš, Berger, Tittel, Galis, Adamec, Kinder, Majoroš a ďalší stáli proti ostrieľaným borcom hornej Nitry v zložení Šúšol, Trungel, Magdolen, Slaný, Oršula, Kucka, Hoták, Áč a ďalší. Napriek odhodlaniu podľahli majstrovskému výberu 1:3 a nakoniec mužstvá pridali aj divácky atraktívny penaltový rozstrel.

Detail
Počas polčasu bola najväčším lákadlom dražba lopty a futbalových dresov hráčov Hamšíka, Škrtela Kucka, Petráša a iných. Dres Branislava Obžeru z čias, keď hrával za Saturn – Moskovská oblasť sa posunul do internetovej dražby, ktorá sa uskutoční prostredníctvom Facebooku mesta na stránke www.facebook.com/mestoPrievidza vo štvrtok 9. 9. 2010 v čase od 9.00 do 12.00 hodiny. Vyvolávacia cena je 30 EUR. Výťažok opäť poputuje postihnutým školám.

Na konci zápasu Milan Dérer a Laco Petráš odovzdali symbolické šeky zástupcom škôl ZŠ Rastislavova, ZUŠ L. Stančeka a ZŠ Sama Chalupku. Každá škola získala 2500 eur, čo boli dary od sponzorov, výťažok zo vstupného aj dražby. V nedeľu sa tak podarilo skĺbiť šport, zábavu a charitu do jedného atraktívneho celku.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…