6. Sep 2010 12:24

Futbalové legendy hrali pre školy

Pod záštitou viceprimátora mesta Prievidza Ing. Milana Dérera a futbalovej legendy Laca Petráša sa v nedeľu 5. septembra 2010 konal zápas legendárnych futbalových hráčov, v ktorom išlo o veľa. Cieľom nebolo strieľať góly, ale podporiť tri povodňou najviac zasiahnuté školy. Pre každú z nich vybojovali 2500 EUR. Na prievidzskom futbalovom štadióne sa proti sebe postavili mužstvá v zložení futbalových hviezd, ktoré v minulosti brázdili ligové trávniky.

Mená ako Petráš, Dobiaš, Berger, Tittel, Galis, Adamec, Kinder, Majoroš a ďalší stáli proti ostrieľaným borcom hornej Nitry v zložení Šúšol, Trungel, Magdolen, Slaný, Oršula, Kucka, Hoták, Áč a ďalší. Napriek odhodlaniu podľahli majstrovskému výberu 1:3 a nakoniec mužstvá pridali aj divácky atraktívny penaltový rozstrel.

Detail
Počas polčasu bola najväčším lákadlom dražba lopty a futbalových dresov hráčov Hamšíka, Škrtela Kucka, Petráša a iných. Dres Branislava Obžeru z čias, keď hrával za Saturn – Moskovská oblasť sa posunul do internetovej dražby, ktorá sa uskutoční prostredníctvom Facebooku mesta na stránke www.facebook.com/mestoPrievidza vo štvrtok 9. 9. 2010 v čase od 9.00 do 12.00 hodiny. Vyvolávacia cena je 30 EUR. Výťažok opäť poputuje postihnutým školám.

Na konci zápasu Milan Dérer a Laco Petráš odovzdali symbolické šeky zástupcom škôl ZŠ Rastislavova, ZUŠ L. Stančeka a ZŠ Sama Chalupku. Každá škola získala 2500 eur, čo boli dary od sponzorov, výťažok zo vstupného aj dražby. V nedeľu sa tak podarilo skĺbiť šport, zábavu a charitu do jedného atraktívneho celku.

Ďalšie aktuality

Korčuľovanie pre verejnosť i mestská plaváreň za symbolické…

30. Nov 2023 14:05
K zimným mesiacom patria aj zimné radovánky v podobe stavania snehuliakov…

Aktivity November

29. Nov 2023 13:21
Tréning pamäte Dňa 16.  Novembra 2023 sa v DC Bôbar Prievidza…

Zber biologicky rozložiteľného odpadu potrvá do 1.12.2023

29. Nov 2023 9:14
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov bude vzhľadom…