13. Sep 2018 11:40

Filmová udalosť jesene - Be2Can - aj v Prievidzi

29 kín a 6 alternatívnych priestorov v 24 mestách - 5. ročník prehliadky festivalového filmu z Berlína, Benátok a Cannes, ktorý premiérovo uvedie súťažné a ocenené tituly z troch najvplyvnejších filmových festivalov.

Začiatok jesennej kino sezóny v Prievidzi bude patriť filmom, o ktorých sa hovorí. Prehliadka sa bude konať od 26. septembra do 2. októbra v Kine Baník. Filmový festival Be2Can 5 otvorí prvý hraný film o teroristickom útoku, ktorý otriasol Európou, dráma Utøya, 22. júla nórskeho režiséra Erika Poppeho.

Z canneskej súťaže sa predstaví držiteľ Zlatej palmy – citlivá a vrstevnatá dráma Zlodeji – o láske a dôstojnosti chudobných od japonského majstra rodinných drobnokresieb Hirokazu Koreedu.
V programe sa objaví taktiež nevšedná a citlivá psychologická dráma 3 dni v Quiberone režisérky Emily Alef, ktorá sleduje tri dni v živote hereckej hviezdy Romy Schneider.
Na halucinogénny výlet s Andrew Garfieldom sa diváci vydajú v zvodnom, hypnotickom až lynchovskom thrilleri Záhada Silver Lake talentovaného amerického režiséra Davida Roberta Mitchella.

Nemecký režisér Christian Petzold vo svojej novinke Tranzit skúma fantómy európskej migrácie a identity. Jeho nezvyčajne poňatý film s mnohými melodramatickými i politickými motívmi zasadzuje príbeh z obdobia nemeckej okupácie Francúzska do súčasných reálií.
Z nemeckého Berlinale sa predstaví film Tvár poľskej režisérky Małgorzaty Szumowskej, ktorý je nekompromisnou i mimoriadne vtipnou štúdiou krízy identity i bájkou o vnútornej sile a kráse, ktorá prepája realizmus, fantazijné prvky a čierny humor.

Francúzsky režisér Cédric Kahn nakrútil pokornú drámu Modlitba o hľadaní Boha i seba samého v prostredí komunity drogovo závislých. Predstaviteľ hlavnej úlohy Anthony Bajon si právom odniesol z Berlína Cenu za herecký výkon.

Šesticu filmov z Berlinale uzatvára minimalistická love story Láska medzi regálmi z prostredia veľkoskladu, ktorá svojou zmesou subtílnej drámy a komédie pripomína film Toni Erdmann – a nielen preto, že v ňom žiari skvelá Sandra Hüller.

Vstupné: 4,00 €, 3,00 € členovia Filmového klubu FK´93 Prievidza, 2,00 € ZŤP a seniori s preukazom Filmového klubu FK´93 Prievidza. Vstupenky sa predávajú pol hodinu pred začiatkom premietania.
Pred každým premietaním si môžete zakúpiť preukaz Filmového klubu FK´93 Prievidza v hodnote 5,00 €.
Podujatie organizujú Filmový klub FK ’93 Prievidza v zriaďovateľskej činnosti Kultúrneho a spoločenského strediska Prievidza, v spolupráci s Art point Prievidza.

Ďalšie aktuality

Vybudovanie spevnenej plochy na Ul. M. Rázusa – II. Etapa

22. Feb 2024 8:28
Prievidzská samospráva ukončila verejné obstarávanie na zhotoviteľa zákazky -…

Obchodná verejná súťaž - predaj budovy na Košovskej ceste…

21. Feb 2024 15:41
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž: Predmetom je prevod trvale…

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…