30. Mar 2017 13:11

Exkurzia v Kúpeľoch Bojnice

Žiaci Obchodnej akadémie Prievidza navštívili v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu Kúpele Bojnice

Dňa 28. marca 2017 sme sa v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu zúčastnili exkurzie v Kúpeľoch Bojnice. Celá exkurzia trvala približne 2 hodiny a sprevádzali nás pracovníčky kúpeľov.
Prvou časťou návštevy bola prehliadka ubytovacích priestorov. Prezreli sme si izby a apartmány v Liečebnom dome Mier a Lysec. Lysec bol postavený v roku 2008 a je najnovším liečebným ubytovacím zariadením na Slovensku.
V bojnických kúpeľoch sa liečia hlavne choroby pohybového ústrojenstva, reumatické problémy či ženské problémy Ukázali nám balneoterapiu, reflexnú liečbu, teploliečbu, elektroliečbu, svetloliečba a pod. Dovolili nám dokonca niektoré procedúry – vodoliečbu či kyslíkovú terapiu – aj vyskúšať si…
Naše posledné kroky smerovali do wellness. Ten má dve časti – vodný a saunový svet. Vodný má bazény rôznej teploty a zloženia vody. Svet sáun má soľnú, bylinkovú, fínsku a infrasaunu.
Exkurzia bola veľmi zaujímavá a myslím si, že sme si to veľmi užili. Teraz už len pripraviť prezentáciu o kúpeľoch, s ktorou sa zúčastníme súťaže v našej škole a potom o rok „vytiahnuť“ maturitnú otázku Kúpeľníctvo na Slovensku.


TEXT: Kristína Majtenyi, 3.A
Obchodná akadémia Prievidza

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…