13. Feb 2025 8:00

Environmentálne vychádzky pre deti v MŠ na Ul. P. Benického

V januári tohto roku sa v Materskej škole Benického začali realizovať pravidelné turistické vychádzky, ktorých hlavným cieľom je rozvíjať environmentálne cítenie detí.

Pani učiteľky spolu s malými školákmi sa vybrali do prírody, aby im priblížili krásy a tajomstvá vonkajšieho sveta. Tieto vychádzky sú nielen zábavné, ale aj veľmi poučné, pretože deťom poskytujú príležitosť na oboznámenie sa s prírodnými zákonitosťami a ekologickými témami.

„Cieľom týchto turistických výletov je nielen rozvíjať lásku k prírode, ale aj podporiť deti v zdravom pohybe. V rámci týchto aktivít sa deti učia vnímať krásu prírody, pozorovať, ako sa mení počas ročných období, a tak si začínajú uvedomovať dôležitosť ochrany životného prostredia. Deti sa postupne oboznamujú s ročnými obdobiami, sledujú zmeny počasia a spoznávajú, aké dôležité je chrániť našu planétu,“ opísala aktivitu riaditeľka materskej školy Renáta Szeghöová.

Turistické vychádzky budú pokračovať pravidelne počas celého roka. Každé ročné obdobie prinesie nové zážitky a možnosti na rozvoj detí. V zime deti objavujú krásu zasnežených krajín, na jar obdivujú kvetiny a mláďatá, v lete spoznávajú farby zelenej prírody a na jeseň sa venujú pozorovaniu zberu plodov a zmien v prírode.

Takýmto spôsobom si deti už v ranom veku budujú kladný vzťah k prírode, čo môže mať dlhodobý pozitívny vplyv na ich správanie voči životnému prostrediu v budúcnosti.

Ďalšie aktuality

Nevytvárajme nepovolené skládky

18. Mar 2025 15:40
Ukladanie odpadu mimo určených stanovíšť a termínov je zakázané a hrozí zaň pokuta.

Turistická mapa ™ 131 Horná Nitra - Vtáčnik bude mať nové…

18. Mar 2025 13:40
Horná Nitra a pohorie Vtáčnik sú významné oblasti stredného Slovenska s bohatou…

ZŠ Mariánska ul. a ZŠ Ul. S. Chalupku pozývajú na Deň…

18. Mar 2025 11:25
Základné školy na Mariánskej ulici a na Ulici S. Chalupku pozývajú budúcich…