4. Jul 2014 6:05

Dve vydarené akcie cez víkend

Koncom júna sa konali dve významné kultúrne podujatia, Hornonitrianske folklórne slávnosti a Cesta rozprávkový lesom. Pokiaľ folklórne podujatie je už kultúrnou stálicou regionálneho charakteru, Cesta rozprávkovým lesom bola v našom meste po prvý krát. Obe úspešnosťou prekročili očakávania usporiadateľov.

Hornonitrianske folklórne slávnosti
Už tradične každý rok usporadúva Regionálne kultúrne centrum toto významné folklórne podujatie regionálneho charakteru. Tak tomu bolo aj v tomto roku v sobotu 28. júna. Medzi sprievodné podujatia slávností patrila prezentácia ľudových plastík zo sochárskeho sympózia zdobiaca exteriér lesoparku, výstava fotografií „Folklór vo fotografii“, a v neposlednom rade aj prezentácia tradičných textilných ľudových techník. Podujatie ponúklo bohatý hornonitriansky folklór i folklór spoza hraníc.

Cesta rozprávkovým lesom
Nové kultúrne podujatie určené pred deti sa uskutočnilo v nedeľu popoludní 29.júla v lesoparku. Prievidzský lesopark sa pre túto akciu zmenil na les plný zábavy!
Počas Cesty rozprávkovým lesom čakalo na deti niekoľko úloh, ktorých splnením sa stali súčasťou rozprávkových príbehov. Okrem toho, boli odmeňované usilovné deti za svoje vysvedčenie so samými jednotkami, ako aj za rozprávkový kostým. Maškrtný dom plný sladkostí už bol výsledkom aktivity a usilovnosti detí počas celého školského roka. „Išlo o nové kultúrne podujatie, ktoré chceme realizovať v Prievidzi každý rok. Mali sme trochu obavy či nám vyjde počasie, či bude dostatočná návštevnosť, ale 2200 ľudí, ktorí sa na podujatia zúčastnilo, je zárukou, že toto úspešné podujatie musíme usporiadať aj o rok,“ priblížila primátorka mesta Katarína Macháčková.

V obsahom tejto detskej akcie bol predovšetkým bohatý kultúrny program, skákacie a nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, vystúpenia malých i veľkých umelcov nášho mesta, šermiarov a sokoliarov, rozprávková diskotéka a mnoho ďalších rodinných atrakcií.

RTV Prievidza:

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.