20. máj 2016 6:26

Deň mestskej polície, ozbrojených a záchranných zložiek 2016

V piatok 3. júna sa na letisku v Prievidzi opäť uskutoční v poradí už 13. ročník obľúbeného podujatia Deň mestskej polície, ozbrojených a záchranných zložiek. Jeho organizátori opäť pripravili množstvo atrakcií nielen pre deti, ale aj dospelých návštevníkov. Tradičné podujatie pri príležitosti MDD opäť predstaví činnosť policajných a záchranárskych zložiek aj ich najmodernejšiu techniku.

Ťahákom dynamických ukážok sú tradične letecké vystúpenia Retro Sky teamu Košice, sprevádzané pyrotechnickou ukážkou aj využitie vrtuľníka pri záchranárskych prácach spolu s hasičmi. Jazdná polícia z Bratislavy zaujme ukážkou činnosti služobných koní, kynológovia predstavia cvičených psov a väzenská služba predvedie prevoz osoby aj niečo z náročného výcviku. Môžete sa tešiť na ukážky zákrokov aj hasenie vozidla či rôzne pyrotechnické efekty.

V areáli letiska si návštevníci môžu pozrieť výstroj a výzbroj zúčastnených zložiek, techniku hasičov a záchranárov, vojenské vozidlá, mobilný skener Colnej správy aj technické zabezpečenie Civilnej ochrany spolu s rôznymi hrami pre deti, ktoré čakajú sladkosti a darčeky. Nebudú chýbať ani dobrovoľní hasiči alebo sanitka, ktorú sa oplatí pozrieť zvnútra nielen pri ostrom výjazde. Záujemci o darovanie krvi môžu návštevu podujatia spojiť aj s odberom najvzácnejšej tekutiny v mobilnej jednotke NTS, určite zaujmú aj airsoftové zbrane alebo Retro klub Bánovce s vozidlami v kamufláži bývalej Verejnej bezpečnosti. Záchranári zostroja malú lanovku pre deti a Aeroklub bude ponúkať záujemcom opäť vyhliadkové lety nad mestom. V.I.P. hosťmi budú tento rok traja známi herci a zabávači, známi z televíznych obrazoviek.

Ak máte záujem zoznámiť sa s našou prácou a pozrieť si leteckú či pozemnú civilnú aj vojenskú techniku, služobných psov alebo kone, príďte 3. júna od 9.00 do 13.00 hod. na letisko v Prievidzi, radi Vás privítame a predstavíme našu prácu!

Foto: MsP

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.