19. Sep 2016 7:15

Deň mobility v Prievidzi 2016 - v MHD sa opäť neplatí

Mesto Prievidza sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility aj niekoľkými sprievodnými akciami. Vo stredu 21. septembra 2016 bude MHD zadarmo pre cestujúcich, ktorí sa preukážu vlastným vodičským preukazom.

Aj v tomto roku chceme bezplatnou MHD poukázať dôležitosť verejnej dopravy. Ľudia vo väčších mestách do budúcna musia v cestovaní uprednostniť verejnú dopravu pred individuálnou,“ vysvetlila zámer mesta primátorka mesta Katarína Macháčková. Ako ďalej povedala „počas celého dňa budú môcť ľudia využiť MHD v Prievidzi zdarma. Stačí ak sa preukážu vodičským preukazom, čím deklarujú, že svoje autá nechali doma a uprednostnili verejnú dopravu.

Podujatia v meste pri príležitosti Európskeho týždňa mobility
Deň mobility v Prievidzi je súčasťou Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná každoročne v závere septembra už tradične po celej Európe. Ide teda o celoeurópsku iniciatívu.
Okrem bezplatnej MHD počas jedného dňa, sa budú konať počas celého týždňa aj ďalšie podporné akcie, ktorými chce prevádzkovateľ verejnej dopravy v Prievidzi upozorniť na potrebu ekologickej a hromadnej dopravy v mestách.

Prevádzkovateľ mestskej hromadnej dopravy v Prievidzi spol. SAD Prievidza pozýva širokú verejnosť na prezentačnú akciu autobusov verejnej dopravy. Súčasťou osvetovej akcie bude aj autobus veterán. Podujatie sa uskutoční v stredu v čase od 10.00 h do 16.00 h na Námestí slobody.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.