10. Feb 2017 9:45

Darované knihy významne pomáhajú knižnici

Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi s úctou ďakuje všetkým, ktorí darovali knihy do našich pobočiek.

Každá darovaná kniha pomôže Mestskej knižnici M. Mišíka k jej ďalšej činnosti. „Za rok 2016 sme darom získali 569 kusov kníh v hodnote 4364,47 eur, ktoré obohatili náš knižný fond. Knihy, ktoré sme už v našom fonde evidovali sme ponúkli na odpredaj na Veľkých výpredajoch kníh, ako aj na Blších trhoch a celá suma nadobudnutá z predaja sa použila na nákup literatúry do všetkých troch pobočiek – konkrétne sa takto podarilo získať 395,20 eur,“ vysvetlila Nina Rusková z KaSS Prievidza

Dar v podobe kníh, pomohol knižnici a predovšetkým jej čitateľom. Theodor Gottlieb von Hippe raz povedal: „Som za požičiavanie kníh. Keď človek knihu vlastní, povie si: Prečítaš si to inokedy.“ Aj z tohto dôvodu sa Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi obracia na obyvateľov s prosbou o darovanie kníh pre potreby knižnice.

Darované knihy pracovníci knižnice pretriedia, poškodené knihy v knižnom fonde vymenia alebo zaevidujú. Mestská knižnica uprednostňuje najmä knihy vydané po roku 2000, klasické diela slovenských, českých a svetových autorov.

Pre knižnicu nie sú zbytočné žiadne darované knihy. Aj tie nepotrebné budú ponúknuté na predaj v rámci Veľkého výpredaja kníh alebo Blších trhov, ktoré sa konajú niekoľkokrát do roka. Aj takýmto spôsobom sa knihy dostanú do dobrých rúk, ľuďom, ktorí ich chcú čítať a vlastniť, a utŕžené peniaze z predaja sa použijú na nákup nových kníh a obnovu knižného fondu Mestskej knižnice Mikuláša Mišíka v Prievidzi.

V prípade, ak chcú darcovia darovať knihy Mestskej knižnici, stačí, ak sa obrátia na ktorúkoľvek z troch pobočiek knižnice. Po predchádzajúcej konzultácii ich tam môžu následne odovzdať.

Kontakty na pobočky knižníc:
– budova ZŠ na Ul. Dobšinského (Zapotôčky), 0904 752 760, kniznica@prievidza.sk,
– budova CVČ Spektrum na Ul. Novackého (Kopanice), 0904 752 759, kniznicase@prievidza.sk,
– Dom kultúry – F. Madvu 11, 0911 037 062, kniznicako@prievidza.sk.

Ďalšie aktuality

YOUNG RUN je tu opäť!

15. Jul 2024 8:47
Najmladšia bežecká akcia v meste prichádza už po štvrtý krát. YOUNG RUN aj v roku…

Kampaň „Do práce na bicykli“ pozná víťazov

15. Jul 2024 8:45
Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj…

Odstávka pitnej vody

15. Jul 2024 8:30
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy bude prerušená dodávka pitnej vody dnes…