10. Dec 2014 8:47

Ďalšie majstrovské tituly pre rok 2014 putovali do Prievidze

Gymnastky a gymnasti z GK Elán Prievidza zvládli úspešne záverečné preteky toho roka.

V závere novembra ukončili tohtoročnú sezónu gymnastky a začiatkom decembra gymnasti z Elánu na Majstrovstvách Slovenska.

Predposledný novembrový víkend nás v Detve reprezentovali 2 dievčatá na Majstrovstvách SR kategórie A,B vo voľných zostavách s povinnými prvkami a zvolenou obtiažnosťou. V kategórii najmladších žiačok nás úspešne reprezentovala Kristína Drabantová . Za svoju obtiažnosť na prostných a kladine získala najvyššie bodové ohodnotenie a celkovým výkonom si zabezpečila lepšie umiestnenie ako v predchádzajúcom kole. Za 2. miesto si domov si odniesla striebornú medailu a pohár. Za svoje celoročné výkony v tejto kategórii i napriek tomu, že v každom kole získala medailové miesto bola vyhodnotená ako štvrtá / k bronzu jej chýbalo 0,033 b./ .

V kategórii junioriek Natália Tornócziová predviedla svoje zostavy s vysokou akrobatickou náročnosťou. 2 pády na akrobacii ju však obrali o dva cenné body a tak skončila na 4. mieste.Posledný novembrový víkend sme mali veľké zastúpenie na Majstrovstvách Slovenska žien v kategórii C v Trenčíne . Účasť na týchto M SR si dievčatá na základe postupového kľúča, ktorý bral do úvahy výsledky z 2 kôl Slovenského pohára. Nomináciu v každej kategórii získalo najlepších 32 pretekárok . Naše gymnastky úspešne bojovali celý rok v štyroch až piatich kolách, a tak sa väčšine táto nominácia podarila. V kategória prípravky nás reprezentovalo 7 dievčat a po celý rok sme sa tešili z medailových umiestnení. Tento krát sme sa museli uspokojiť v tejto kategórii so 4. miestom Nikol Čižnárovej. Nikol si počas celých pretekov držala medailové miesta, no pád na kladine ju stál zrážku 1 bod, ktorým sa posunula z prvého miesta na štvrté.

Umiestnenie ďalších pretekárok: Lucia Benedikovičová – 5.miesto, Karin Miezgová – 11. m, Nikol Naodová – 18.m., Naďa Bellová – 20.m., Michaela Mikušová – 27.m. , Alexandra Neuročná – 28.m.

V kategórii mladších žiačok nás reprezentovali 4 dievčatá, ktoré štartovali s cieľom zacvičiť svoje voľné zostavy čo najlepšie a obhájiť zlato z 1.kola SP. Vanesa Neuročná predviedla vyrovnaný výkon, svoje rovesníčky porazila vďaka elegantnému cvičeniu a zaradením obtiažnejších prvkov do zostavy na akrobacii. S počtom bodov tak 49,15 získala cenný titul Majsterky Slovenska pre rok 2014. Svoju najväčšiu súperku Kristínu Hanicovú z AŠK Inter Bratislava porazila o 0,1 b. Umiestnenie ostatných pretekárok : Ema Jurenková – 25.m.,Nina Hutárová – 31.m., Katarína Fábriková – 32.m.

V kategórii starších žiačok Erika Martiňáková skončila na 17.mieste.

Na Mikuláša 6.12.2014 sa uskutočnili Majstrovstvách Slovenska mužov v Bratislave vo všetkých vekových kategóriách. Z Prievidze nás reprezentoval v najťažšej žiackej kategórii starší žiaci A 14 ročný Martin Baláž.

Náročný dvanásť- boj zvládol veľmi dobre. Povinný program mu nevyšiel podľa predstáv, lebo urobil 2 chyby na akrobacii a bradlách. Ostatné disciplíny zvládol výborne. Po povinnom programe bol na 3.mieste s počtom bodov 77,15 b. Voľný program zvládol výborne bez pádu, s jednou chybou na kruhoch (dotyk nohami o lanká pri stojke) a v tejto časti súťaže obsadil 2. miesto. Vo voľných zostavách mal najvyššiu známku na akrobacii a koni. V celkovom v súčte dvanásť- boja sa ako rozhodujúce ukázali zaváhania v povinnom programe a súčtom 142,20 b obsadil celkove 3.miesto za víťazom Michalom Zubríkom – 146,35 b. a Samuelom Šebestom 143,70 b. obaja zo Slávie UK Bratislava. Martinovi sa nepodarilo obhájiť 2.miesto z minulého roka. Treba pripomenúť, že program pretekov M SR je náročný a dokázalo ho zvládnuť len 8 gymnastov zo Slovenska, ktorí sú členmi športových škôl v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach.

K dosiahnutým výsledkom členom GK Elán Prievidza gratulujeme .

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:“Calibri“,“sans-serif“; mso-bidi-font-family:“Times New Roman“;}

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.