26. Sep 2012 12:54

Charitatívny beh v Prievidzi zažije svoju premiéru

Už tento piatok, 28. septembra, sa na prievidzskom námestí uskutoční Charitatívny beh mesta Prievidza, ktorý je ďalším podujatím na podporu zbierky pre Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach.

Charitatívnu zbierku organizuje mesto Prievidza spoločne s občianskym združením ARO Bojnice. Jej výťažok bude použitý na zakúpenie životne dôležitých prístrojov na Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach.

„Už dlhšie sme sa uvažovali o tom, že zorganizujeme v meste charitatívny beh. Keď nás oslovila primárka oddelenia ARO Mária Šramková so žiadosťou o finančný príspevok, rozhodli sme sa pomôcť práve takýmto spôsobom. Na podporu zbierky sme už oslovili viacerých podnikateľov z regiónu a prostredníctvom komisie športu zorganizovali verejné korčuľovanie s úspešnými hokejovými odchovancami Prievidze Andrejom Sekerom, Marekom Viedenským. Dobrovoľníci s pokladničkami boli aj na Prievidzských hodoch, Baníckom jarmoku či basketbalovom turnaji na námestí. Naša snaha by mala vyvrcholiť práve charitatívnym behom na prievidzskom námestí,“ prezradila Katarína Machačková, primátorka Prievidze, ktorá prevzala nad zbierkou svoju záštitu.

Organizátor zbierky: ARO Bojnice, občianske združenie
IČO: 42273617
Číslo účtu: 2963526557/0200
Spoluorganizátori: Mesto Prievidza a KaSS Prievidza
Zbierku povolil: Obvodný úrad Prievidza (číslo povolenia zbierky: ObÚ-PD-OVVS-2012/02378-006)

Výnos môže byť použitý výlučne na kúpu prístrojov a vybavenia dennej potreby oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny.

Pre širokú verejnosť

Charitatívny beh 28. septembra na prievidzskom námestí bude určený pre širokú verejnosť.

„Nepôjde o klasický beh, podstatné tu nebudú časy či výkony, ale účasť čo najviac ľudí, ktorí svojím zaregistrovaním, prípadnou dobrovoľnou finančnou čiastkou a prebehnutím či prejdením jedného okruhu po námestí dajú najavo svoju podporu zbierke i oddeleniu ARO v Bojniciach. Na tomto oddelení sa kedykoľvek môže ocitnúť ktokoľvek z nás či našich blízkych,“ uviedol Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.

Hlavná časť behu pre verejnosť odštartuje o 16. hodine, no žiaci miestnych škôl sa do behu môžu zapojiť od 10. hodiny. Signál o podpore myšlienky podujatia prichádza z viacerých škôl. „Určite sa zapojíme v čo najväčšom počte, a to nielen žiaci ale aj pedagógovia. Radi podporíme túto myšlienku svojou účasťou,“ prezradil riaditeľ Obchodnej akadémie v Prievidzi Ľubomír Vida. Účasť už ohlásili aj športovci z viacerých prievidzských klubov.

Dražba suvenírov

Počas hlavnej časti charitatívneho behu (po 16. h) si budú môcť záujemcovia vydražiť aj dresy futbalových reprezentantov Martina Škrtela, Juraja Kucku a hokejku Andreja Sekeru. Dražba už začala na Baníckom jarmoku, no športové suveníry dosiaľ svojich majiteľov nemajú. Vyvolávacia cena hokejky a dresu Martina Škrtela bola 200 eur, pri drese Juraja Kucku 150 eur, teda ich reálna obchodná cena. No fakt, že ich venovali v snahe pomôcť zbierke a oddeleniu ARO práve naši športovci, im dáva oveľa vyššiu hodnotu.

„Zdravie je pre človeka to najcennejšie, čo má. Preto som sa rozhodol do dražby venovať hokejku z majstrovstiev sveta s mojím podpisom. Som rád, že som takýmto spôsobom prispel k dobrej myšlienke, verím, že sa organizátorom zbierky podarí naplniť ich cieľ,“ vysvetlil Andrej Sekera, hokejista Buffala Sabres a strieborný medailista z posledných majstrovstiev sveta.

Ďalšie aktuality

Daň z nehnuteľnosti splatná do konca septembra

21. Sep 2023 15:13
Oddelenie daní a poplatkov Mestského úradu Prievidza pripomína daňovníkom dane z…

Olympia v Amsterdame

20. Sep 2023 15:32
Cvičenky Olympie pri Olympijskom klube Prievidza, pod vedením cvičiteľky Jitky…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 14/2023…

18. Sep 2023 15:22
Číslo: 14/2023 Prílohy: VZN…