10. Jun 2016 9:00

Cesta rozprávkovým lesom v znamení Rozprávkovej knižky Pavla Dobšinského

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi vás pozývajú v nedeľu 3. júla 2016 na ďalší ročník obľúbeného podujatia, ktoré je určené pre deti a rodiny pod názvom Cesta rozprávkovým lesom.

Zmena termínu: Cesta rozprávkovým lesom až budúcu nedeľu 3. júla2016. Pre nepriaznivé počasie sa podujatie Cesta rozprávkovým lesom bude konať v náhradnom termíne, o týždeň v nedeľu 3. júla 2016. Program aj harmonogram podujatia budú podľa pôvodného plánu.

Areál prievidzského Lesoparku, ktorý s obľubou navštevujú mnohí Prievidžania, sa v priebehu nedeľného popoludnia 3. júla 2016 zmení na nepoznanie. Podujatie, ktorého podtitul znie „Rozprávková knižka Pavla Dobšinského“ sa začne o 14:00 vstupom cez bránu na Ul. Clementisa, kde bude pre vás pripravený Rozprávkový les plný čarovných bytostí.

Počas Cesty rozprávkovým lesom čaká na deti stretnutie s mnohými rozprávkovými bytosťami. Po jeho absolvovaní bude pre všetkých účastníkov pripravený bohatý kultúrny program na Čarovnej lúke v areáli Lesoparku s amfiteátrom. Program na pódiu sa začne o 16.00 h a zabávať vás budú Baletná škola Dáriusa Štrbu, Športový klub Fitness Free Prievidza, Tanečný odbor ZUŠ Bojnice, Hudobná skupina Fridays E-škola, a mnohí ďalší.

Čarovná lúka i tento rok ponúkne niekoľko rozprávkových príbehov, ktoré deti budú môcť spoločne doplniť. V tieni stromov sa tak návštevníci stretnú s príbehom Traja zhavranení bratia, Koza a jež, Soľ nad zlatom a iné. Za túto pomoc budú deti odmenené pečiatkou do Cestovného pasu a za plný počet si môžu vybrať sladkosti v Maškrtných domoch!

A aby toho nebolo málo, Čarovná lúka bude plná atrakcií. Tešiť sa môžete na šaša Matveja a jeho balóniky, maľovanie na tvár, jazdu na poníkoch, nafukovacie atrakcie. Všetky atrakcie sú zadarmo.

Presne o 17.00 pozývame deti k pódiu v amfiteátri, kde spoločne pomôžu Pavlovi Dobšinskému a rozprávkovým bytostiam dotvoriť ich príbeh, ktorého sa aj oni stanú súčasťou.

Podujatie podporil Fond na podporu umenia.

Tento rok má CRL aj charitatívny rozmer. Rozhodli sme sa výťažkom zo vstupného pomôcť chorým deťom. O konkrétnej podpore vás budeme informovať priamo na podujatí.

Vstupné: Deti a dospelí 1,50 € alebo kultúrny poukaz sa bude vyberať pri vchodoch do Lesoparku.

K dispozícii bude aj rozprávkový autobus, ktorý bude premávať zadarmo každú polhodinu. Informácie o odchode autobusu z konkrétnych zastávok nájdete na výlepných plochách mesta, ako aj na zastávkach autobusu.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…