10. Jun 2019 21:20

Budúce športové nádeje si zasúťažili na olympiáde

Mestská športová hala v Prievidzi bola po roku opäť dejiskom detskej Letnej olympiády. Na jej 23. ročníku si zmerali sily budúce športové nádeje z trinástich prievidzských materských škôl. Deti ukázali bojovné snaživé výkony, no celkové víťazstvo mohla získať len jedna škôlka. Víťazný pohár si napokon odniesli deti zo ZŠ s MŠ na Ulici P. Dobšinského.

Letná olympiáda „odštartovala“ v športovej hale vyvesením olympijskej zástavy a zložením olympijského sľubu pretekármi. Samotné športové zápolenie detí však začalo už skôr. „Olympiáda materských škôl najskôr začína školskými kolami na jednotlivých prievidzských materských školách. Odtiaľ najšikovnejšie deti postúpia na finálové kolo, ktoré sa už koná v športovej hale,“ prezradila Edita Ertlová, jedna z hlavných organizátoriek podujatia a riaditeľka MŠ na Nábreží sv. Cyrila v Prievidzi. Prievidzskí škôlkari súťažili v štyroch individuálnych disciplínach – v behu na 20 metrov, v behu cez prekážky na 20 metrov, v hode tenisovou loptičkou, v skoku do diaľky z miesta a v bežeckej štafete dievčat a chlapcov.

Zdravý životný štýl
Hlavnými organizátormi Letnej olympiády materských škôl boli mesto Prievidza a Olympijský klub Prievidza.
„Naším záujmom je, aby sme deti viedli k zdravému životnému štýlu. Taktiež, aby sa zapájali do rôznych pohybových aktivít, ktoré majú pozitívny vplyv na vývoj každého dieťaťa. Poďakovanie si preto zaslúži každá učiteľka či riaditeľka materskej školy, ktorá vedie naše deti k zdravému životnému štýlu a aktívnemu pohybu, a to nielen na tejto olympiáde,“ uviedol Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi.

Víťazi disciplín
V behu na 20 metrov si v prievidzskej športovej hale najlepšie počínali: Dominika Andrejovská a Marek Keblúšek (obaja ZŠ s MŠ na Ul. P. Dobšinského), v skoku do diaľky zvíťazili: Zara Bakai (MŠ na Ul. A. Mišúta) a Miroslav Grom (MŠ na Ul. D. Krmana), v hode tenisovou loptičkou triumfovali: Natália Lúdiková (MŠ na UI. M. Gorkého) a Tobias Gatial (MŠ na Nábreží sv. Cyrila), v behu cez prekážky boli najrýchlejší Zuzana Sýkorová (ZŠ s MŠ na Ul. Malonecpalskej) a Peter Ondro (MŠ na Ul. P. Benického). V štafetovom behu vyhrali u dievčat MŠ na Ul. P. Benického a u chlapcov ZŠ s MŠ na Ul. P. Dobšinského. Celkové prvenstvo na Letnej olympiáde materských škôl získala ZŠ s MŠ na Ul. P. Dobšinského pred druhou MŠ na Nábreží sv. Cyrila a treťou MŠ na Ul. V. Clementisa.
„Cieľom súťaže bolo zapojiť deti do pohybových aktivít, prebudiť v nich vzťah k športu. Verím, že sa nám to podarilo. Deti ukázali bezpochyby snaživé bojovné výkony podporené veľkým úsilím i húževnatosťou. Aj preto si medailu domov odniesli všetci účastníci,“ dodala Edita Ertlová.

Foto: Ladislav Szibilla

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…