23. Sep 2016 5:38

Bruňanská a Mišejová majsterkami karate v štýle Goju ryu

O tom, že v Prievidzi rastie ďalšia generácia skvelých karatistov svedčia výsledky zo štýlových Majstrovstiev Európy EGKF. Z prievidzskej športovej školy karate na ne vycestovala štvorica karatistov, ktorá vybojovala 6 cenných kovov (2-2-2), čím výrazne prispela k celkovému tretiemu miestu Slovenska v hodnotení krajín.

V starších žiačkach prievidzské finále
V kategórii 10- až 11 ročných dievčat sa predstavila dvojica Laura Líškova a Simona Mišejová, ktoré sa cez tri eliminačné kolá prebojovali do finále. Tesným výsledkom 3:2 v ňom bola úspešnejšia Mišejová.

Bruňanská majsterkou medzi mladšími dorastenkami
Vo vekovej kategórii 12- až 13 ročných dievčat doprial žreb voľné kolo Kristíne Bruňanskej. V druhom kole porazila jasne Maďarku 5:0 a semifinále Bulharku 1:4. Vo finále zvíťazila rovnakým pomerom nad Portugalkou.

Nádejný tím
Individuálne výsledky dievčat napovedali, že zasiahnu do bojov o medaily aj v tímovej súťaži kata do 14 rokov. O postup do finále zdolali tesne 2:3 Porgugalky, vo finále nestačili na Bulharky. „Dievčatá predviedli kvalitnú základnú techniku, čo ohodnotili aj rozhodcovia. Aj napriek tomu, že necvičili obtiažne kata ako súperky porážali ich jasne. Je to vynikajúce, pretože kvalitu prevedenia budeme môcť ukázať neskôr v technicky náročnejších cvikoch, čiže máme pred sebou ešte veľký progres. Vo finále prehrali so staršími a skúsenejšími pretekárkami, ktoré odcvičili obtiažnejšiu zostavu, to však nevadí, dievčatá sú veľmi mladé.“ pochvaľuje si trénerka Dušana Čierna.

Lukáš Loch s dvoma bronzmi
Medzi mladšími dorastencami v prvom kole zvíťazil nad Rusom jasne 5:0. V druhom narazil na neskoršieho víťaza z Talianska, s ktorým prehral tesne 2:3, čo ho odsunulo do bojov o tretie miesto, kde bol Lukáš úspešný a zdolal Bulhara jasne 5:0. „Lukáš je komplexný karatista a nestratil sa ani disciplíne športového zápasu kumite, kde po vyhratom prvom kole v boji o postup do finále remizoval. O bronz bol opäť úspešný. Len máličko chýbalo k tomu aby boli všetky medaile zlaté. Som veľmi rada, že sa našim mládežníkom mimoriadne darilo,“ dodala Čierna.
Prievidzskí karatisti majú až do decembra nabitý súťažný plán. Tento víkend ich čaká K1 Hamburgu a Karate cup v Slavonskom Brode, ďalšie Croatia open, Polish open, či Slovenský pohár. Juniorské družstvo Merašická, Brázdová a Bačíková sa budúci mesiac predstavia na Majstrovstvách sveta WKF seniorov v Linzi. V športovej škole karate na sídlisku sever prebieha nábor detí do športovej prípravky: „tí rodičia, ktorí majú záujem o všestrannú športovú prípravu s trénermi najvyššej možnej kvalifikácie a záujem o šport a športové karate, mali by sa určite obrátiť na nás,“ ukončuje Čierna.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…