26. Jan 2016 8:04

Bronz z Paris open

V dňoch 22.-24. Januára sa v Paríži uskutočnila ďalšia súťaž zo série Premier ligy K1 seniorov. V konkurencii 975 pretekárov zo 77 štátov sveta sa medzi ženami predstavili mladé Prievidžanky. Z Paríža si odniesli cenný bronz.

V športovej hale Pierra de Cubertina, zakladateľa novodobých Olympijských hier sa v úvodných kolách dievčatám triasli nohy.
V individuálnej kategórii nastúpila najprv Nikoleta Merašická proti Montarelo (FRA). Po troch zaváhaniach si od rozhodcov zaslúžila len jednu zástavku a prehrala 1:4. Na vedľajšom tatami Bačíková podľahla (ITA) 2:3. Neskôr nastúpila Brázdová, ktoré prehrala tesne s Do Ha (VIE) 2:3. „Dievčatám sa nedarilo predviesť to čo dokážu na tréningu, alebo na prípravných turnajoch. Po výkonoch Bačíkovej a Merašickej som bola sklamaná, Brázdová mala veľmi dobrú Vietnamku. Pri štandardnom výkone by svoje súperky zvládli, no na takýchto turnajoch zohráva veľkú úlohu aj tréma. Našťastie večer prišiel reparát.“ dopĺňa k výkonom Čierna.

V pavúku sa najďalej podarilo prepracovať Longovej z Rapidu Bratislava, ktorá po dvoch vyhratých kolách podľahla Yermakovej (BLR).
V kata tímoch sa predstavilo 10 národných družstiev. Prievidžankám doprial los prvé kolo voľné. V druhom nastúpili proti Ukrajine, s ktorou zvíťazili jasne 5:0, v treťom kole podľahli národnému tímu Francúzska 1:4 a v boji o bronz zvíťazili nad Vietnamom 3:2. „Stres už z dievčat opadol, o čom svedčilo jasné víťazstvo s UKR a kvalitný výkon s FRA, za ktorý ich pochválil reprezentačný tréner FRA. Francúzsko bolo najúspešnejšou krajinou turnaja, keď porazilo aj Japoncov. V súboji o bronz spravili Vietnamky chybu. Keď sme počítali vlajky, neverili sme vlastným očiam. Už len štartovať na takomto podujatí je snom každého karatistu, ale dostať sa na pódium medzi karatistické vzory a celebrity, ktoré sme doposiaľ sledovali len na internete je priam neuveriteľné. Turnaj bol naozaj skvelo zorganizovaný, bola to akási previerka karate pred OH 2020 v Tokiu. Počas súťaže sa konalo mnoho mítingov a zúčastnili sa ho aj predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru. Nikto z karatistov nepochybuje, že karate bude konečne na Olympiáde., dopĺňa trénerka Čierna.
Karatistky zo Športovej školy karate Prievidza pri centre voľného času Spektrum sa o týždeň predstavia na Majstrovstvách Európy kadetov a juniorov, ktoré sa budú konať na Cypre (Limassol).
-DČ-

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…