16. Feb 2016 6:41

Benátsky karneval Gymnázia V.B. Nedožerského 2016

Na Gymnáziu V.B. Nedožerského v Prievidzi sa stal študentský ples tradíciou. Tohtoročný, ktorý sa konal v piatok 5. februára sa niesol v znamení Benátskeho karnevalu. Pestrofarebné masky, krásne mladé dámy a páni či skvelá nálada. To je len pár slov, ktoré dokonale vystihujú túto noc.

Ples slávnostným tancom otvorili tanečníci a zároveň súrodenci Matúš a Barbora Hagarovci. Po nich ho otvorila pani riaditeľka Eleonóra Porubcová spoločne s predsedom Žiackej školskej rady Tomášom Mazánom. Neskôr sa roztancoval celý parket a vytvorila sa honosná atmosféra, ktorá k plesom patrí. Ďalej na programe boli vystúpenia našich talentovaných žiakov. Alexandra Gaherová rozspievala celú sálu s jej úžasným hlasom, Kristína Fajerová s jej hrou na husliach nás dostala v mysliach na Viedenské bály a tanečný klub Fantastic Elko potešil naše oko ich novou choreografiou. Čerešničkou na torte bolo vystúpenie ohňovej šou Black fire, avšak nebudeme predbiehať.

Pre hostí bolo pripravené občerstvenie formou bohatých švédskych stolov z reštaurácie Pepperoni. Mali sme na výber z teplých aj studených jedál, či ovocných mís. V sále s jedlom sa stále niekto zdržoval, pretože výber bol naozaj pestrý a taktiež veľmi chutný. Všetci boli spokojní a do sýta najedení.

Neoddeliteľnou súčasťou každého plesu je tombola. Ani na Benátskom karnevale tombola nesmela chýbať. Za vecné dary by sme sa chceli poďakovať najmä našim generálnym partnerom ako Orange Slovensko, mesto Prievidza a taktiež aj pani primátorka Katarína Macháčková a za hlavnú cenu v tombole patrí vďaka pani poslankyni Anne Záborskej. Verím, že študenti, ktorí vyhrali výlet do Štrasburgu budú mať nezabudnuteľné zážitky! Na tvárach výbercov bolo vidieť nesmiernu radosť z výhry a ostatní študenti im úprimne priali.

Ples uzatvorili Sokoliari Aquila z Bojníc so svojou ohňovou šou. Spojenie tohto veľmi rešpektovaného elementu a tanečných kreácií vyrazilo dych všetkým hosťom. Precíznosť a sústredenosť s akou robia tieto šou je neopísateľná. Za svoje nádherné vystúpenie si vyslúžili burácajúci potlesk a ovácie.

Taktiež veľkú vďaku chceme vyjadriť Complete Party Service, ktorý nám zapožičali stoly, stoličky a všetko potrebné vybavenie, aby sa náš ples posunul na vysokú úroveň. Veľká vďaka patrí aj spoločnostiam ako Daffer,Trikostrav, Jantár, Certus, Rika design a mnohí daľší, ktorí nám pomohli materiálne zabezpečiť veľké množstvo vecí. Nemožno zabudnúť, ani na vďaku predsedovi Trenčianskeho samosprávneho kraja pánovi Jaroslavovi Baškovi, ktorý prevzal záštitu nad touto veľkou udalosťou v našich študentských životoch.

Pozitívna nálada a atmosféra bola skvelá! Tancujúce skupinky, zamilované dvojice či profesori, ktorí robili dozor sa zabávali a úsmev na ich perách bol po celý čas. Skoro nikto na pripravených gaučoch nesedel, jedine vtedy, keď sa tanečníci potrebovali vydýchať a nabrať nový dych. Veríme, že každý jeden z hostí sa úžasne zabával a keď si spomenie na prvú polovicu roku 2016, tak sa mu vynorí spomienka jediného študentského plesu v Prievidzi.

Ďakujeme z celého srdca a o rok dovidenia!

TEXT: Ivana Jánošková a Tomáš Mazán

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…