19. Jul 2018 7:56

Banícky jarmok 2018

7.9 - 9.9 2018/ Nám. J. C. Hronského/Ul. M. R. Štefňanika/ Mestský park

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Calibri“,sans-serif; mso-bidi-font-family:“Times New Roman“;}

Rok výročí prináša novinky aj na Banícky jarmok 2018!

Banícky jarmok je tradičné podujatie, ktoré pre vás každoročne organizuje Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi. Tento 34. ročník je venovaný dvom významným výročiam mesta Prievidza – 905. výročie prvej písomnej zmienky o meste v listine Zoborského opátstva a 635. výročie udelenia mestských privilégií uhorskou kráľovnou Máriou – a preto sme tomu prispôsobili aj program. Miesto však ostáva rovnaké a je ním, už dobre známe, Námestie J. C. Hronského, Ulica M.R. Štefánika a Mestský park v Prievidzi.

Kultúrny program

Tri dni zábavy, hudby, dobrého jedla a pitia odštartuje obľúbený Banícky sprievod. Ten sa už stal tradíciou a istým oslavným otváracím ceremoniálom, ktorý sa teší obrovskej účasti. Rytmicky nás v ňom bude sprevádzať hudobné zoskupenie PD Drumline zo ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi a mažoretky Trend Prievidza z CVČ Prievidza. Stretnúť v ňom taktiež budete môcť členov baníckych spolkov, športových, kultúrnych a záujmových klubov, denných centier, žiakov prievidzských škôl…

Hlavný program na pódiu v piatok aj tento rok slávnostne otvorí Banícky spevokol Kahanec. Hneď potom však bude nasledovať prvá tohtoročná novinka, ktorou je populárna Talkshow Také zo života, ktorú má pod palcom mladý Prievidžan Mário Šmýkal. Vyspovedá zaujímavé osobnosti z nášho mesta, konkrétne vedúcu FS Malý Vtáčnik a známu folkloristku Elišku Hrbíkovú, vábiča jeleňov Milana Sarvaša a popularizátora chémie Jozefa Prieboja. Domácich hostí vystriedajú hostia zahraniční. Poľské partnerské mesto Jastrzębie-Zdrój k nám vyšle skupinu Stonehenge. Pri hudbe zostaneme aj potom, keď sa pódia zhostí známa kapela King Shaolin. Ako sme už avizovali – tento ročník Baníckeho jarmoku bude obohatený o rôzne programové novinky. Ďalšou z nich bude stand-upové vystúpenie známeho herca a komika Juraja Šoka Tabáčka. Najväčšími vrcholmi piatkového večera budú jednoznačne koncerty skupín Kandráčovci a Tublatanka. Tie sa stali absolútnymi víťazmi premiérových battlov, ktoré na svojom facebooku spustilo Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidza.

Sobota bude patriť najmä domácim umelcom, na počesť výročí, ktoré tento rok mesto Prievidza oslavuje. Program odštartujeme tanečne so SZUŠ XOANA, vystrieda ho divadeľné predstavenie Zlaté kuriatko v podaní Divadla Natraky. Medzi najvýznamnejšie prievidzské umelecké zoskupenia patrí jednoznačne FS Senior Vtáčnik, ktoré určite nemôže chýbať v tomto ročníku Baníckeho jarmoka. Svoje umenie nám predvedú aj TS Fantastic a súbor bicích nástrojov SUBINA, ktoré tvoria žiaci ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi. Priestor dostanú aj alternatívnejšie hudobné žánre, ktoré zastúpia kapely Zatúlaní, Hybrid Kryptonit, či The Kreins. S príchodom večera privítame opäť aj mimoregionálnych hostí, ktorých bude od mikrofónu vítať hypeman Osťo. O skvelú rockovú show sa postará Robo Mikla a priatelia. Tešiť sa budete môcť aj na energického Igora Kmeťa ml., ktorý nás vtiahne do svojej funky tanečnej nálady. A aby tanca nebolo málo, druhú jarmočnú noc uzavrie obľúbený DJ Lieskovsky.

Pokračovať budeme opäť v nedeľu 9. septembra. O program sa postarajú výlučne rodáci z Prievidze a umelci s ňou blízko spätí. Ako prvé sa nám predstaví hudobné zoskupenie Akordeonika. Privítame aj populárne duo Ján Hruška & Jaroslav Hruška. Svoje najväčšie hity nám príde zaspievať hviezdna Marcela Laiferová, ktorá má k nášmu mestu taktiež blízky vzťah, keďže detstvo a mladosť prežila práve tu. No a záverečnú bodku za Baníckym jarmokom 2018 spraví DH Prievidžanka.

Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom, kde nájdete najrozmanitejší sortiment, atrakcie a kultúrny program. Povolený je predaj výrobkov a poskytovanie služieb spojených s príležitostnými trhmi. Zábavné atrakcie budú umiestnené v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi. Pri atrakciách sa povoľuje poskytovanie služieb občerstvenia, s výnimkou predaja alkoholických nápojov, a predaj drobného spotrebného tovaru ako sú ľudové výrobky, oblečenie, bižutéria, hračky a pod.

Prevádzkový čas jarmoku

07. 09. 2018 (piatok) 8.00 – 20.00 h
Občerstvenie 8.00 – 02.00 h

08. 09. 2018 (sobota) 8.00 – 20.00 h
Občerstvenie 8.00 – 00.00 h

09. 09. 2018 (nedeľa) 8.00 – 18.00 h
Občerstvenie 8.00 – 18.00 h

Zábavné atrakcie v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi 8.00 – 22.00 h

Ďalšie aktuality

Obchodná verejná súťaž na predaj budovy bývalej ZŠ na ul. P…

27. Feb 2024 15:31
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž o najvýhodnejší návrh na uzavretie…

Chystá sa zahájenie vývozu nádob na biologicky rozložiteľný…

27. Feb 2024 11:10
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov mesto…

Zasadnutie MsZ zo dňa 26.2.2024

27. Feb 2024 10:21
Dňa 26. februára 2024 sa konalo zasadnutia mestského zastupiteľstva v Dome kultúry v…