25. Apr 2022 9:18

Aktualizovali mobilnú aplikáciu mesta Prievidza pre turistov

Mobilného turistického sprievodcu vo forme aplikácie pre smartfóny a tablety mesto Prievidza na jar aktualizovalo. Novinky pozostávajú predovšetkým v doplnení nových informácií o atrakciách a zaujímavostiach v meste a jeho okolí.

Nová turistická sezóna začne v Prievidzi s aktualizovaným mobilným turistickým sprievodcom mesta Prievidza. V rámci mobilnej aplikácie boli zaktualizované informácie a pridané užívateľsky dôležité novinky. Pribudli informácie o Zlatej prievidzskej ceste, nových atrakciách, športoviskách, workoutových ihriskách. Užívateľ v aplikácii nájde aktualizované cyklotrasy a spôsoby dopravy v meste. Súčasťou noviniek je aj Múzeum Jabloň a Galéria Imricha Vysočana.

Prievidza nie sú len historické pamiatky

Turistická aplikácia je užívateľsky zameraná na rôzne oblasti prostredníctvom ktorých môže návštevník spoznávať a vychutnávať Prievidzu. Ide predovšetkým o gastronomické body ako bistrá, street foody, virtuálnu kaviareň a samozrejmosťou sú možnosti ubytovacích zariadení. Sekcia Atrakcie a zaujímavosti bola doplnená o aktuálne užívateľsky žiadaný obsah, ktorý je zameraný na trendové informácie o únikových hrách. V poslednom období začali svoju činnosť viaceré adrenalínové hry. Kompletná aktualizácia stála 1 000 eur a bola financovaná zo štátnej dotácie z Ministerstva dopravy a výstavby SR.

O aplikácii

Aplikácia vznikla v roku 2017 v spolupráci OOCR RHNB, mesta Prievidza a TIK Prievidza, n.o. s finančnou pomocou Ministerstva dopravy a výstavby SR, v roku 2018 získala ocenenie za NAJ inováciu v cestovnom ruchu na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave.

Súčasťou aplikácie je i prehliadkový okruh Zlatá prievidzská cesta so zastaveniami pri pamätihodnostiach a významných objektoch v rámci mesta, ktorý je používateľom aplikácie prístupný v písanej i audio podobe v slovenskom a anglickom jazyku. Aplikáciu je možné stiahnuť a nainštalovať si do zariadení na platformách iOS aj Android. 

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.