Dom kultúry Prievidza
10. máj 2024 od 19:00
Třináct u stolu

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na novú francúzsku komédiu so Simonou Stašovou a Miroslavom Etzlerom v hlavných úlohách. 

Je Štedrý večer a manželia Madeleine a Antoine Villardierovi vo svojom dome chystajú slávnostnú večeru pre vybranú spoločnosť. Madeleine je poverčivá a zúfalo sa snaží zabrániť hroziacemu počtu trinástich ľudí pri stole. Zakaždým, keď sa zdá, že je zasadací poriadok konečne vyriešený k jej spokojnosti, nastanú komické situácie vyplývajúce zo vzťahov všetkých pozvaných hosťov. Podarí sa slávnostný večer zachrániť alebo skončí katastrofou?

Komédia Třináct u stolu slávila obrovský úspech v Paríži, v Ríme, i po celej Európe. V roku 1956 sa dočkala dokonca filmového spracovania. V hlavných úlohách sa predstavili vtedy obľúbení Micheline Presle a Fernand Gravey. V jednej z rolí debutovala neskoršia veľká hviezda Annie Girardot.

Autor: Marc-Gilbert Sauvajon

Hrajú: Simona StašováMiroslav Etzler, Simona Postlerová / Kamila Špráchalová, Julie Štandera / Nela Štefanová, Otto Rošetzký, Čestmír Gebouský, Martin Cikán / Kryštof Zapletal

Vstupné: 26,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza a online na www.kasspd.sk 

plagát akcie
Ďalšie podujatia

Učíme sa umeniu 2024: Ako pracujú reštaurátori,…

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
27. 5. 2024

9. Hornonitriansky modelársky deň

Zimný štadión Prievidza
18. 5. 2024

Jóga smiechu ako prevencia stresu

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
3. 5. 2024

Svet mušlí a podmorských živočíchov

Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi
3. 3. 2024 - 7. 6. 2024