Dom kultúry Prievidza
21. október 2024 od 18:00
NÁJDENÉ V PREKLADE

pondelok 21. októbra 2024
o 18.00 h, Divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

Nájdené v preklade

Južná Kórea, 2024, 90 minút
Réžia: Sang-soo Hong

to žena, ktorá prišla ktovie odkiaľ, hovorí, že pochádza z Francúzska. Sedela na lavičke v neďalekom parku a hrala na detskej flaute. Nemala peniaze ani prostriedky na živobytie, a tak jej poradili, aby učila francúzštinu. Takto sa stala učiteľkou dvoch Kórejčaniek.

Nikto nevie, odkiaľ táto žena pochádza. Sedí na lavičke v parku a hrá na detskú zobcovú flautu. Hovorí, že je z Francúzska. Nemá peniaze ani prostriedky na živobytie, preto jej poradili, aby učila francúzštinu. Tak sa stalo, že má dve kórejské študentky. Žena rada chodí bosá a líha si na kamene. A keď má chuť, snaží sa precítiť každý okamih bez slov a prežiť život čo najrozumnejšie. Ale situácia je stále rovnako ťažká. Každý deň sa spolieha na kórejský alkoholický nápoj makgeolli, ktorý jej poskytuje určitú útechu.

Vstupné: 4,00 € (ZŤP, držitelia Jánskeho plakety a dôchodcovia s členským preukazom), 5,00 € (člen filmového klubu), 6,00 € (ostatní), vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza, online systéme KaSS.

Tešíme sa na vás!

plagát akcie
Ďalšie podujatia

Zlatnícky workshop v Ateliéri POZRI

3. 5. 2025

Celoslovenská súťaž pre deti a mládež FIT FREE CHEER OPEN…

Športová hala Prievidza
18. 5. 2025

Koncert herca a speváka Richarda Autnera

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19
15. 5. 2025

Kurz plstenia kvetov

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
23. 4. 2025