Dom kultúry Prievidza
28. september 2022
Herečky (miluj blížneho svojho)

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na komédiu napísanú pre skvelú herečku a komičku Zuzanu Kronerovú, ktorá prvýkrát hosťuje v GUnaGU!

Nenechajte si ujsť komédiu podľa skutočnej udalosti o troch obyčajných ženách, ktoré absolvujú herecký kurz, aby si vyriešili osobné problémy pod názvom HEREČKY (miluj blížneho svojho) v stredu, 28. septembra 2022 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza.  

Na súkromný kurz herectva sa prihlásia nielen mladí ľudia, ktorí sa chcú pripraviť na prijímačky na VŠMU, ale aj tri frustrované ženy. Bývalá štátna úradníčka (Zuzana Kronerová), poisťováčka (Gabika Dzuriková) a prekladateľka (Darina Abrahámová) sa nechcú stať herečkami, ale chcú si len vyriešiť problémy s mužmi, susedmi, partnermi…. Ich učiteľ (Viktor Horján) s nimi najprv cvičí chôdzu, pohyb, reč, nechá ich vyrozprávať a na záver ako „absolventské predstavenie“ zahrajú balkónovú scénu z Rómea a Júlie, ktorá sa zvráti v nechcenú grotesku…

Osobné životy, partnerské nezhody, sklamané lásky, ale aj rozčarovanie zo súčasnej slovenskej politiky sa mieša s komediálnymi výstupmi a kabaretnými piesňami do tragikomického kokteilu humoru, trápnosti, ale aj oslobodzujúceho smiechu.

Predstavenie trvá 90 minút bez prestávky.

Autor a réžia: Viliam Klimáček
Hrajú: Zuzana Kronerová, Gabika Dzuriková, Darina Abrahámová, Viktor Horján
Hudba: Slavo Solovic
Kostýmy: Renáta Ormandíková

Vstupné: 17,00 €, vstupenky zakúpite v predpredaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.

Plagát akcie
Ďalšie podujatia

Jakub “Zitron” Ťapák - RUKU NA SRDCE stand up comedy…

Dom kultúry Prievidza
23. 5. 2024

Stavanie mája a majáles

Námestie slobody Prievidza
30. 4. 2024

Dvaja z mesta

Meštiansky dom Prievidza
18. 4. 2024 - 14. 6. 2024

Krajská prehliadku ochotníckeho divadla THALIA

RKC a KASS v Prievidzi
19. 4. 2024 - 20. 4. 2024