1. Oct 2010 10:03

ZŠ Dobšinského oslavovala 25 rokov

Vo štvrtok 30. septembra Základná škola na Ulici P. Dobšinského oslavovala výročie 25 rokov od svojho vzniku. Slávnostný galaprogram v Dome kultúry v Prievidzi vytvorili učitelia, žiaci, bývalí absolventi a pripravili pestrú programovú zmes pre deti, rodičov aj zamestnancov školy. Azda najmladší moderátori na Slovenku a osemročný bubeník otvorili slávnostný program.

Po ňom sa prítomným žiakom, rodičom, zamestnancom školy aj predstaviteľom mesta prihovorila súčasná riaditeľka školy Jana Polakovičová. Keďže na slávnostnom podujatí boli prítomní aj zahraniční študenti, ktorí sú v Prievidzi v rámci programu Comenius, príhovor bol prekladaný do nemčiny aj angličtiny.

Viceprimátor Milan Dérer vo svojom príhovore vyzdvihol prácu učiteľov a poďakoval im za namáhavú, ale nesmierne prospešnú prácu. Ako prejav vďačnosti odovzdal riaditeľke školy kyticu kvetov.

Do bohatého kultúrneho programu boli zapojení nielen súčasní žiaci od prváčikov až po najstaršie ročníky, ale aj úspešní absolventi ZŠ Dobšinského, ktorí na tejto škole začali rozvíjať svoj talent a stali sa úspešnými aj v ďalšom živote. Prišli tak vyjadriť vďaku škole, ktorá bola za 25 rokov odrazovým mostíkom do života mnohým žiakom.

Ďalšie aktuality

Korčuľovanie pre verejnosť i mestská plaváreň za symbolické…

30. Nov 2023 14:05
K zimným mesiacom patria aj zimné radovánky v podobe stavania snehuliakov…

Aktivity November

29. Nov 2023 13:21
Tréning pamäte Dňa 16.  Novembra 2023 sa v DC Bôbar Prievidza…

Zber biologicky rozložiteľného odpadu potrvá do 1.12.2023

29. Nov 2023 9:14
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov bude vzhľadom…