25. Jul 2011 6:08

Zombie walk alebo pochod „zombíkov“ v Prievidzi

 Každý z nás určite videl minimálne jeden hororový film s témou ožívajúcich mŕtvol, ktoré do svojich radov nie veľmi príjemným spôsobom prijímajú ďalších členov hlbokým zahryznutím.

Táto tematika si našla množstvo obdivovateľov a fanúšikov, ktorí svoju vášeň podporujú stretávaním sa na celom svete v objavných kostýmoch, s líčením pripodobňujúce svoje konkrétne filmové idoly pánov a dám mrmlajúcich v rôznych intonáciách slovo „brains“, či mozgy.

Nebuďte prekvapení keď 30. júla stretnete v uliciach nášho mesta pár desiatok zombie nadšencov, vlečúc sa z Námestia slobody k hotelu Magura s ukončením pri obchodných centrách. Vedzte, že to nie je životné presvedčenie ani prejav americkej davovej psychózy, ale forma zábavy, ku ktorej, ak máte doma púder, červené farbivo a oblečenie ktorého vám nebude ľúto, sa môžete pridať aj vy! Veď ako tvrdia samotní iniciátori Zombie walk – u, udržujte atmosféru, žiadny alkohol, zbrane, výtržnosti, ohrozovanie chodcov, či ničenie verejného a ani súkromného majetku nie je povolené, inak vás vyradia!

Nuž teda  príďte, zaregistrujte sa od 15.00 h na Námestí slobody, vlečte sa ulicami, lovte určených „volavkárov“ a komu nebude dosť, zatancuje si v Extreme disco v zombie atmosfére.

 

Okrem toho, že od tejto akcie očakávame veľa zábavy chceme tým tak trochu aj na niečo upozorniť. Ste presvedčení, že zombie sú iba výtvorom hollywoodskych producentov? My si myslíme, že to nie je tak úplne pravda. Schválne sa niekedy poobzerajte okolo seba, keď pôjdete po ulici. Na mnohých ľuďoch ktorých každodenne míňame v dave si môžeme všimnúť mnoho spoločných rysov. Ich pohľady sú vyhasnuté a životná energia sotva stačí na to, aby nútila telo vykonávať naučené mechanické úkony. Podobná „nákaza“ postihuje aj značnú časť dnešných teenagerov, ktorých svet sa zúžil na 3D svet počítačov. Vidíme snáď podobnosť medzi filmovými stvoreniami a týmito ľuďmi iba my? Možno áno. Aj tak si myslíme že medzi týmito ľuďmi a zombie je rozdiel iba v niekoľkých stupňoch Celzia telesnej teploty (v prípade zombiewalku aj niekoľkými vrstvami makeupu). Ak 30. júla aj Vy uvidíte túto spojitosť, dosiahli sme zombiewalkom ten správny výsledok.

 

Ďalšie aktuality

Oznam o prerušení dodávky tepla TÚV a ÚK

6. Dec 2023 12:18
PTH, a.s. týmto oznamuje svojim odberateľom tepla, že z dôvodu odstránenia havárie…

Zrušenie zasadnutia VVO č. I

6. Dec 2023 11:09
Oznamujeme verejnosti, že zajtra t.j. vo štvrtok 7.12.2023 sa neuskutoční…

Stránkové dni a úradné hodiny

5. Dec 2023 16:39
Oznamujeme verejnosti, že s účinnosťou od 1.12. 2023 sa určujú stránkové dni a…