9. Jun 2017 9:08

Žiaci zo Základnej školy na Mariánskej ulici sú vo finále dvoch celoslovenských súťaží

Počas finále v Poprade a Bratislave stretnú prievidzskí žiaci aj viaceré známe osobnosti.

K plejáde úspechov našej školy patria aj športové výsledky, ktoré sme dosiahli v celonárodnom porovnaní. Prihlásili sme sa do dvoch celoslovenských projektov a uspeli sme. Škoda, že stretnutie víťazných škôl sa uskutoční v obidvoch súťažiach 10.júna.

Projekt Nadácie TV JOJ – Floorball Challenge vyvrcholí zápasmi v Poprade. Predtým, ako sme sa dostali do finále, museli sme riešiť zadané úlohy od trénerov, nahrať a poslať video, vybraté boli najlepšie. Trénerov bolo osem – Vilo Habo, Soňa Skoncová, Zuzana Hajdu, Lujza Garajová Šrameková, Junior, Sifon, René Štúr a Ondrej Kandráč.


Potom prišli na rad divoké karty, kde dodatočne ešte tréneri zadávali úlohy a dopĺňali tímy. Nakoniec si nás vybrali a do Popradu ide od nás zmiešané družstvo chlapcov aj dievčat. Školu budú reprezentovať: David Fajer, Roland Čiscoň, Miloš Gatial, Michal Mrenica, Dário Mikuš, SamuelDvorský, Martin Kmeť, Boris Pekár, Oliver Drobný, Milan Macko, Alex Šiller, Simona Velická, Barbora Sasáková, Karin Šormanová, Kristína Horinková, Petra Rybáriková, Nina Ďurtová, Aneta Toporová, Daniela Vážanová, Kristína Lacková .Budeme súťažiť o 3000 eur, hokejky, športové oblečenie a iné zaujímavé ceny.


Naším trénerom je René Štúr. Máme aj svoju pesničku od Pink. Každá škola má inú hymnu. Čaká nás zaujímavý deň so zaujímavými ľuďmi. Uvidíme, čo všetko sa nám podarí, ale hlavne nás čaká veľa krásnych zážitkov. Projekt DM Drogerie Market – Ľahšie to ide ľahšie sa uskutoční v Bratislave. Budeme súťažiť o 5000 eur na športové potreby do školy. Okrem toho žiaci získajú rôzne vecné ceny.

Prv ,ako sme sa dostali do finále, museli sme trénovať a nacvičovať prekážkové dráhy za určitý čas. Prekážkové dráhy boli tri. Do súťaže sa museli zapojiť dvaja piataci, dvaja šiestaci, dvaja siedmaci, dvaja ôsmaci, vždy chlapec a dievča vo dvojici za ročník. Natočili sme video a poslali. Školu budú reprezentovať: Tatiana Miková, Dávid Krajči, Ema Došeková, Igor Dudáš, Lara Matušková, Dávid Kocian, Bianca Schniererová, Maxim Matuška.

Žiaci budú súťažiť v Bratislave na Partizánskej lúke. Sprievodné akciami budú vystúpenia rôznych interpretov, predstaví sa tanečná škola JumboChicks, Dominika Mirgová, Dara Rolins, Adam Ďurica, Veselé zúbky a The Pastels. Tešíme sa na zaujímavé akcie a súťaže. Budeme veľmi radi, keď nás prídu podporiť rodičia, starí rodičia a aj priatelia školy. Všetky ostatné informácie nájdete na internetových stránkach projektov a na facebooku školy. Preto vás prosíme, sledujte, fandite a myslite na nás 10. júna, budeme súťažiť v Poprade aj v Bratislave.

Ďalšie aktuality

YOUNG RUN je tu opäť!

15. Jul 2024 8:47
Najmladšia bežecká akcia v meste prichádza už po štvrtý krát. YOUNG RUN aj v roku…

Kampaň „Do práce na bicykli“ pozná víťazov

15. Jul 2024 8:45
Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj…

Odstávka pitnej vody

15. Jul 2024 8:30
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy bude prerušená dodávka pitnej vody dnes…