6. Jul 2023 17:00

Žiaci mestu – projekt spolupráce gymnázia a mesta

Na zasadnutí MZ 26.6. predstavili študenti Gymnázia V.B. Nedožerského svoj projekt – Žiaci mestu, ktorý interaktívnou formu predstavuje históriu mesto Prievidza a samotného gymnázia

„Cieľom projektu bolo podporiť spoluprácu gymnázia a mesta Prievidza, vytvoriť turistický okruh mestom, teda produkt cestovného ruchu, predstaviť verejnosti históriu Prievidze a dejiny gymnázia a vytvoriť k projektu aj webovú stránku,“ popisuje projekt PaedDr. Eleonóra Porubcová, riaditeľka Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi, autorka myšlienky a vízie projektu.

Študenti pritom čerpali inšpiráciu už z existujúcich produktov cestovného ruchu ako je Zlatá prievidzská cesta, Prievidzské selfíčko či Mobilná aplikácia Mesto Prievidza.

„Chceli sme vytvoriť produkt, ktorý by mohli využívať návštevníci a obyvatelia mesta Prievidza, pedagógovia aj organizácie zamerané na podporu turizmu a dúfame, že sa nám to podarilo,“ skonštatovala Simona Briatková, študentka Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi, autorka scenára a textov projektu.

Študenti vytvorili v teréne štyri zastavenia od praveku až po novovek, ktoré sú v teréne označené tabuľkami s popísanými historickými udalosťami. Celý projekt má vlastnú webovú stránku a je pripravený aj v jazykových mutáciách konkrétne angličtine, nemčine a francúzštine a je tak určený aj pre zahraničných návštevníkov.

Ďalšie aktuality

Chemický posyp na železničných priecestiach

3. Oct 2023 11:03
ŽSR OR Trnava, SMSÚ Topoľčany upozorňuje správcov miestnych a účelových …

Jesenná deratizácia 2023

3. Oct 2023 10:47
Oznamujeme obyvateľom, že v dňoch 05.10.2023 až 23.10.2023, začne spoločnosť …

EKOTOPFILM PRICHÁDZA S ABSOLÚTNYMI FILMOVÝMI NOVINKAMI 

2. Oct 2023 12:14
Najstarší filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm oslavuje 50 rokov a prináša už 03…