6. Jul 2023 17:00

Žiaci mestu – projekt spolupráce gymnázia a mesta

Na zasadnutí MZ 26.6. predstavili študenti Gymnázia V.B. Nedožerského svoj projekt – Žiaci mestu, ktorý interaktívnou formu predstavuje históriu mesto Prievidza a samotného gymnázia

„Cieľom projektu bolo podporiť spoluprácu gymnázia a mesta Prievidza, vytvoriť turistický okruh mestom, teda produkt cestovného ruchu, predstaviť verejnosti históriu Prievidze a dejiny gymnázia a vytvoriť k projektu aj webovú stránku,“ popisuje projekt PaedDr. Eleonóra Porubcová, riaditeľka Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi, autorka myšlienky a vízie projektu.

Študenti pritom čerpali inšpiráciu už z existujúcich produktov cestovného ruchu ako je Zlatá prievidzská cesta, Prievidzské selfíčko či Mobilná aplikácia Mesto Prievidza.

„Chceli sme vytvoriť produkt, ktorý by mohli využívať návštevníci a obyvatelia mesta Prievidza, pedagógovia aj organizácie zamerané na podporu turizmu a dúfame, že sa nám to podarilo,“ skonštatovala Simona Briatková, študentka Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi, autorka scenára a textov projektu.

Študenti vytvorili v teréne štyri zastavenia od praveku až po novovek, ktoré sú v teréne označené tabuľkami s popísanými historickými udalosťami. Celý projekt má vlastnú webovú stránku a je pripravený aj v jazykových mutáciách konkrétne angličtine, nemčine a francúzštine a je tak určený aj pre zahraničných návštevníkov.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy pitnej vody

10. Apr 2024 9:01
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Ekorok s Nestlé

9. Apr 2024 8:27
19. apríla sa od 9:30 do 12:00 hodiny na Námestí slobody uskutoční 21. ročník…

Mesto zrekonštruuje výbehy pre psov

9. Apr 2024 8:12
Mesto Prievidza spravuje aktuálne desať výbehov pre psov. V súčasnosti chystá…