15. Apr 2014 13:18

Zápasníci z Prievidze sa predviedli doma aj v zahraničí

Prievidzskí zápasníci sa zúčastnili medzinárodného turnaja v zápasení grécko-rímskym štýlom, ktorý sa konal 12. apríla 2014 v chorvátskom Zagrebe. Zápasnícky klub Baník Prievidza reprezentovalo 5 mladých borcov pod vedením trénerov Róberta Hlásneho a Libora Mokrého ml.

Na turnaji sa zúčastnilo celkovo 533 účastníkov z 28 klubov z ôsmych krajín Európy z Chorvátska, Srbska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Maďarska, Talianska, Česka a Slovenska. Z Prievidžanov sa najviac darilo Tomášovi BERKIMU, ktorý v hmotnostnej kategórii do 30 kg získal striebornú medailu, keď v semifinále jasne porazil medailistu z majstrovstiev Maďarska na lopatky a vo finále podľahol domácemu Franovi RADOŠEVIČOVI. Dominik KRAUSKO obsadil v kategórii do 30 kg 4.miesto, Martin ŠUMICHRAST a Dávid ŠMÁTRALA v kategórii do 33 kg vyhrali stretnutia v prvom kole avšak v druhom kole narazili na skúsených „gréčakov“ a svoje boje skončili. Marek HLÁSNY v kategórii do 44 kg porazil v prvom kole na lopatky domáceho Matea HORVATA avšak v druhom kole podľahol maďarskému borcovi Lazarovi HORVATHOVI a umiestnil sa na konečnom 7.mieste.
„Chalani predviedli bojovný výkon a zaslúžia si pochvalu. Ich výkony hodnotíme pozitívne, samozrejme, najväčšiu radosť máme z Tomáša Berkiho. Turnaj bol zorganizovaný inak ako sme zvyknutí zo Slovenska. 533 účastníkov na šiestich žinenkách je niečo iné ako vidíme u nás doma. Mňa osobne teší najmä účasť Srbov na chorvátskom turnaji, oni nevedia pochopiť ako je možné, že sme sa s Čechmi rozdelili s objatím. Je dobre vidieť ich rozprávať sa spolu, zápasiť a podať si ruky. To je sila športu, špeciálne úpolových disciplín.“

Majstrovstvá SR 2014 staších žiakov v zápasení voľným štýlom

Dňa 12. Apríla 2014 sa zápasníci zo Zápasníckeho klubu Baník Prievidza zúčastnili Majstrovstiev Slovenska starších žiakov v zápasení voľným štýlom, ktoré sa konali v telocvični Zápasníckeho klubu Dunajplavba Bratislava. V hmotnostnej kategórii do 73 kg získal Denis Nemec striebornú medailu a titul vicemajstra Slovenska. Menej sa darilo Radkovi Appelovi, ktorý v hmotnostnej kategórii do 35 kg obsadil 5.miesto. Ako tréner sprevádzal prievidzských zápasnákov Libor Mokrý st. Na žinenke vystúpili ako rozhodcovia Vladimí Laco a Peter Botoš.


Autor: Libor Mokrý ml.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.