14. Sep 2016 11:50

Začal sa 6. ročník fotografickej súťaže o najlepšie snímky hornej Nitry

Stredobodom záujmu v súťaži Horná Nitra mojimi očami 2016 sú tri okresy hornonitrianskeho regiónu. Fotografi tak majú opäť možnosť prezentovať sa, ale aj vyhrať zaujímavé ceny.

Dom Matice slovenskej Prievidza spolu s Miestnym odborom Matice slovenskej Prievidza pripravil pre amatérskych fotografov 6. ročník súťaže, v ktorej môžu ukázať svoje umenie vo videní hornej Nitry cez objektív fotoaparátu. Okresy Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou sú miestami, kde fotografie musia vzniknúť, súťažiaci si však môžu vybrať z troch kategórií. Ľudové zvyky a tradície, historické pamiatky a ľudová architektúra a napokon príroda sú tohtoročnými témami súťaže.

“V každej kategórii nájdu fotografi množstvo inšpirácie, kde a pri akých príležitostiach môžu zhotoviť naozaj zaujímavé snímky. Samozrejme, záleží aj na ich samotnom vnímaní a tvorivosti. Fotografie bude napokon hodnotiť odborná porota zložená z profesionálov,” opísal podmienky súťaže Vlastimil Uhlár, riaditeľ Domu Matice slovenskej Prievidza. Ako dodal, do každej kategórie môžu záujemcovia prihlásiť maximálne 3 fotografie, teda spolu môžu poslať najviac 9 výtvorov. Tie musia spĺňať tematické zameranie, mať dostatočnú kvalitu a nesmú presiahnuť hranice regiónu. Záujem o súťaž pritom každoročne stúpa, prihlasujú sa aj autori z iných miest. Uzávierka pre posielanie fotografií je 30. októbra 2016.

Súťaž sa zároveň prenesie aj do online sveta. “Na jej facebookovej stránke zverejníme všetky fotografie, ktoré splnia podmienky. Víťazný snímok s najväčším množstvom kliknutí ‘páči sa mi to’ vyhrá vecnú cenu,” doplnil Uhlár. Najlepšie fotografie 6. ročníka súťaže Horná Nitra mojimi očami 2016 sa zverejnia na vernisáži, na ktorej budú slávnostne vyhlásené výsledky. Na výhercov čakajú zaujímavé ceny ako pobyt v krásnom prostredí hornej Nitry, poukážky na zhotovenie fotoproduktov, knihy a veľa ďalších skvelých cien.

Súťažné podmienky:

ico_pdf_46

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…