16. Jun 2023 8:09

Virtuálna detská knižnica už aj v Prievidzi

Mestská knižnica Mikuláša Mišíka spúšťa pre svojich detských čitateľov digitálnu čitáreň KUBO CLUB. KUBO CLUB je digitálna detská čitáreň, obsahujúca viac ako 1100 titulov detskej literatúry. Slúži ako predĺžená ruka kamennej detskej knižnice a ponúka čítanie špeciálne upravených obrázkových digitálnych kníh kdekoľvek a kedykoľvek.

„Odteraz môžu naši čitatelia pohodlne čítať viac ako 1100 titulov našej virtuálnej detskej knižnice a zároveň využívať všetky služby, ktoré aplikácia prináša. Stačí k tomu tablet, mobil, alebo počítač. KUBO CLUB skvelo funguje aj na interaktívnej tabuli alebo interaktívnom stole“, popisuje riaditeľka KaSS Mgr. Dana Horná.

Digitálna knižnica je otvorená non-stop pre všetkých. Prináša knihy v klasickej podobe, ale v modernom formáte na obľúbenom digitálnom zariadení.

„Veríme, že digitálne zariadenia môžu mať vďaka čítaniu v rukách detí hodnotu a priniesť im okamžitý prístup k literatúre, ktorá bude zodpovedať ich záujmom a čitateľským schopnostiam“, dodala Horná.

Ako to funguje?

Stačí si stiahnuť alebo spustiť apku KUBO – detské knihy a v NASTAVENIACH kliknúť na PREPOJIŤ S KNIŽNICOU. Následne si čitateľ vyberie svoju knižnicu, zadá číslo čitateľského preukazu a svoju emailovú adresu. KUBO CLUB sa napojí na knižnicu a zistí, či má čitateľ platný čitateľský preukaz. Ak áno, odomkne mu celú digitálnu čitáreň a neobmedzený prístup ku všetkým knihám.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy pitnej vody

10. Apr 2024 9:01
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Ekorok s Nestlé

9. Apr 2024 8:27
19. apríla sa od 9:30 do 12:00 hodiny na Námestí slobody uskutoční 21. ročník…

Mesto zrekonštruuje výbehy pre psov

9. Apr 2024 8:12
Mesto Prievidza spravuje aktuálne desať výbehov pre psov. V súčasnosti chystá…