6. Aug 2020 12:21

Veselo v letnom školskom klube detí v ZŠ s MŠ na Malonecpalskej ulici v Prievidzi

Základná škola s materskou školou, Malonecpalská ulica 206/37, Prievidza počas všetkých pracovných dní v mesiaci júl zabezpečila prevádzkuv letnom školskom klube detí pre všetkých záujemcov zo škôl zriaďovateľa mesta Prievidza. Vzhľadom na bezpečnosť a ochranu zdravia boli dodržiavané všetky hygienicko-epidemiologické opatrenia.

Mnohí rodičia zvážili v súčasnej mimoriadnej situácii spojenej so šírením nového koronavírusu pobyt v zahraničí a zvolili si pre svoje deti možno obyčajnejší, ale bezpečnejší pobyt doma. Niektoré rodiny nám tak zverili svoje najdrahšie poklady, svoje deti, aby sme im spestrili zábavou, hrou, pohybom a kamarátstvami júlové prázdninové dni. Viac ako štyridsať detí tak kráčalo počas júlových rán do areálu našej školy, kde ich s radosťou vítali naše pani vychovávateľky a učiteľky, ktoré si pre deti pripravili každý deň rôzne zaujímavé aktivity.

Deti sa navzájom spoznali a skamarátili. Radi si zahrali spoločenské a zábavné hry v herni, venovali sa kreatívnym činnostiam, pri ktorých využívali prírodný materiál ako drevo a kameň, či objavovali nové výtvarné techniky. Tiež si bystrili svoje hlávky počas kvízu s názvom Hádankovo a venovali sa aj ochrane a pozorovaniu prírody. Čas nepriaznivého počasia deti trávili v telocvični, knižnici alebo v počítačovej miestnosti. Našťastie bolo nadelených viac dní slnečných ako daždivých, a tak väčšinu dňa deti trávili v exteriéri. Drobci sa mohli dosýta vyšantiť na školskom dvore s novými loptami, s bublifukmi, s balónmi, so športovým náradím na bedminton, či kriket. Pred slnkom sa schovali do tieňa stromov, kde oddychovali na dekách. Počas najhorúcejšieho dňa bola pre deti pripravená zábava s názvom Vodný svet. Tomuto vodnému šanteniu predchádzala tvorivá dielnička Morský svet. Naše mesto deti spoznávali na prechádzkach a jeho trávnaté plochy a detské ihriská využili na hru. Deti sa zabavili i kultúrne. Do školy zavítali herci z divadla Severka s rozprávkou Zajkovia spod kríčka. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo i vďaka chytľavým pesničkám, ktorými bolo popretkávané. Pútavou pre deti bola i návšteva Hornonitrianskej knižnice, kde sa zapojili do čítania rozprávkových príbehov o drakoch a svojich rozprávkových dráčikov si v tvorivej dielni aj samy vyrobili. Koncom júla prišla deti navštíviť teta lukostrelkyňa a malí odvážlivci si mohli vyskúšať streľbu z luku na terč.

Ochrana zdravia a bezpečnosť detí tvorili piliere každého dňa v letnom školskom klube. A na týchto základoch sa s ďalšími prvkami ako zábava, radosť, smiech, priateľstvo, vľúdnosť, kreativita, hra, súťaživosť a dobroprajnosť ľahko budoval spoločný projekt Veselo v letnom školskom klube detí na Malonecpalskej.

RNDr. Ľubomíra Holíková, riaditeľka školy

Ďalšie aktuality

Výmena okien vo veľkej telocvični CVČ

2. Dec 2022 7:38
V týchto dňoch prebieha výmena okien v telocvični Centra voľného času.

Racionalizácia siete škôl zlepší podmienky vzdelávania detí

2. Dec 2022 7:27
Návrh na zrušenie ZŠ Šafárika a prechod žiakov a zamestnancov do nástupníckej školy…

Relácia mestského rozhlasu na 48. týždeň

1. Dec 2022 11:34
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 48. týždni.