22. máj 2012 8:06

Veľká pivná koštovka

Vínne degustácie sa stali už dávnejšie neoddeliteľnou súčasťou spoločenského života slovenských gastro – „fajnšmekrov“. Informácia o tom, že na vyššej spoločenskej úrovni sa dá degustovať aj pivo, je však pre mnohých stále ešte prekvapujúca. Je to však naozaj tak. Aj pivo má mnohé svoje špecifické podoby, ktoré sa prudko vymykajú z formátu bežných hypermarketových ležiakov. Aj pivo má svoje svetové súťaže, z ktorých si odnáša prestížne medaily, aj pivo môže zrieť podobne ako víno, aj pivo môže mať svoje vzácne archívne ročníky, aj v pivnom žánri sa dá hladať dokonalé snúbenie konkrétneho druhu s jedlom.

Degustáciu, zameranú práve na takzvané pivné špeciály a fľaškové pivá, pripravilo pre Prievidžanov aj mestské Kultúrne a spoločenské stredisko v spolupráci s prievidzskou Vinotékou a Pivotékou Noffry. Dňa 15. júna od 18.00 do 22.00 hod. sa v Dome kultúry predstaví takmer 100 vzoriek pív z vyše dvoch desiatok pivovarov z Anglicka, Belgicka, Nemecka, Rakúska, Slovenska, Škótska a Ukrajiny. „Týmto podujatím chceme nepriamo nadviazať na úspešnú veľkú vínnu koštovku z konca marca tohto roka“, vysvetľuje zámer Kass-ky jej riaditeľka Mgr. Petra Štefániková. „Tentokrát sme však načreli do menej tradičného „súdka“ v snahe využiť medzeru v uspokojovaní dopytu po podobných podujatiach na Slovensku“, dopĺňa.

Pivné degustácie podobného typu sú vo svete celkom bežné, pravidlom sa stali už aj u našich českých susedov. V Prievidzi ide zatiaľ o podujatie absolútne jedinečné. Pokiaľ ide o počet zúčastnených pivovarov, krajín a vzoriek, dá sa však hovoriť o tom, že podujatie sa dá považovať za mimoriadne aj v celoslovenskom rozsahu. „Veríme, že v tomto prípade naozaj zakladáme novú tradíciu a určite budeme sledovať cieľ stať sa mestom s pravidelným pivárskym podujatím vyššej úrovne, na ktoré si v budúcnosti nájdu cestu ľudia z celého Slovenska“, netají sa vysokými ambíciami Štefániková.

Obsah degustačného katalógu je naozaj prísľubom mimoriadneho zážitku, ktorý by si nikto, kto miluje pivo, rozhodne nemal nechať ujsť. Pivný mok doplní v dome kultúry aj degustácia kvalitných syrov a pivných chuťoviek (utopence, hermelín a podobne), ktoré k pivu patria úplne samozrejme a na takejto degustácii rozhodne nesmú chýbať.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.