11. máj 2016 13:56

Úspešná sobota

Žiaci Základnej školy, Ulica P. Dobšinského 5 v Prievidzi „bodovali“ na záverečnom turnaji Slovenskej národnej korfbalovej ligy mladších a starších žiakov.

V sobotu 7. mája 2016 sa uskutočnil v Prievidzi záverečný turnaj Slovenskej národnej korfbalovej ligy mladších a starších žiakov. Korfbalové družstvo starších žiakov SK Dolphins Prievidza vo veku do 13 rokov, ktoré tvoria talentované deti Základnej školy Dobšinského v Prievidzi pod vedením trénera Luboša Kotlářa zvíťazilo aj v poslednom ligovom turnaji a vybojovalo titul Majstra Slovenska pre rok 2015/2016.

V dokonalej atmosfére podporovanej rodičmi, učiteľmi i riaditeľkou školy sa športovcom naozaj darilo. A čo na to deti?
„Čo je korfbal? To nepoznáte že? Ale ja hej! Korfbal je šport, v ktorom sú nahrávky kľúčové. Náš prvý turnaj začal na Piaristickej škole v Prievidzi, pokračoval v Nitre a skočil v Prievidzi. Darilo sa nám. Ja som dal síce iba jeden kôš ale ten za to stál! Nebyť Sabíny, tak ho nedám. Každopádne sme majstri Slovenska !!!! Náš tréner Ľuboš Kotlář je rád že sme majstri. Milujem korfball!“ Jakub Romančák, 6.B.
„Bol to finálový turnaj, ktorý rozhodol o majstrovi Slovenskej republiky. Nakoniec sa nám to podarilo, aj vďaka nášmu trénerovi. V lete sa chystáme do Česka, niektorí do Maďarska reprezentovať Slovensko a pôjdeme aj do Belgicka. V minulom turnaji som dal sedem košov a v tomto len jeden. Som rád že sa nám to podarilo a dúfam aj v úspech na budúci rok.“ Patrik Peressényi, 6.A.
„Bolo veľmi super, páčilo sa mi tam. Dal som 6 košov. Boli sme v tabuľke prví. Sme majstri Slovenska. Vďaka nášmu skvelému tímu sme vyhrali. Fakt sa nám darilo.“ Marek Porubský, 6.B.
Rovnako úspešní boli aj mladší žiaci SK Dolphins Prievidza, ktorého celok tvoria talentované deti zo Základnej školy Piaristickej pod vedením trénerky Evy Bušíkovej. Vo svojej vekovej kategórii do 11 rokov vybojovali tiež Majstra Slovenska v súťažnom roku 2015/2016.
Sezóna pre korfbalovú mládež nekončí. 11. – 12. 6. 2016 sa obe družstvá predstavia na Českom pohári v Náchode. Od 15. – 20. 8.2016 cestujú opäť hráči oboch družstiev na sústredenie do belgických Antwerp do družobného klubu Riviera.

Autor: Silvia Malegová

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…