17. Oct 2012 5:04

Úspech psovoda MsP

V dňoch 11.-12. októbra sa v Bratislave uskutočnila Medzinárodná súťaž psovodov mestských polícií, organizovaná mestskou políciou hlavného mesta SR Bratislava. Na programe súťaže boli náročné disciplíny zo základnej poslušnosti a služobnej obrany, organizované počas dňa aj v noci.

Zaujímavou disciplínou bolo napríklad plazenie psa spolu s psovodom v určenom úseku alebo zabránenie výtržnosti v pohostinstve, kde pes musel zabrániť útoku páchateľa pomocou náhubku. Nočné zadržanie bolo sťažené streľbou so samopalu aj tým, že pes mohol vidieť osvetleného páchateľa len niekoľko sekúnd a musel sa orientovať v tme bez toho, aby stratil razanciu, potrebnú pri zadržaní.
V konkurencii psovodov zo SR aj ČR obsadil vynikajúce II. miesto Pavol Tarageľ so psom Buržuj od Vysokej skaly z MsP Prievidza. Ten sa počas tohtoročnej sezóny zúčastnil na desiatich služobných a obranárskych pretekoch, pričom 8 x (!) obsadil medailové umiestnenie. Víťazom sa stal domáci pretekár, III. miesto obsadil príslušník MP Ostrava.
Gratulujeme…

Foto: MsP Prievidza

Ďalšie aktuality

Daň z nehnuteľnosti splatná do konca septembra

21. Sep 2023 15:13
Oddelenie daní a poplatkov Mestského úradu Prievidza pripomína daňovníkom dane z…

Olympia v Amsterdame

20. Sep 2023 15:32
Cvičenky Olympie pri Olympijskom klube Prievidza, pod vedením cvičiteľky Jitky…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 14/2023…

18. Sep 2023 15:22
Číslo: 14/2023 Prílohy: VZN…