18. Nov 2011 12:19

Upozornenie všetkým obyvateľom mesta

Prísny zákaz znečisťovať verejné priestranstvá komunálnym odpadom.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:“Calibri“,“sans-serif“; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:“Times New Roman“; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:“Times New Roman“; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Dôrazne upozorňujeme všetkých obyvateľov, ktorí nelegálne zhromažďujú komunálny odpad na miestach určených na zber a drvenie konárov, že svojím konaním vážne znečisťujú životné prostredie. Tento spôsob zbavovania sa komunálneho odpadu je v rozpore s právnymi predpismi Slovenskej republiky a nariadeniami mesta Prievidza. Mestská polícia bude postihovať každého, kto vynáša komunálny odpad na miesta mimo kontajnerov a odpadových košov.

Ľudia sa zbavujú komunálneho odpadu tým, že ho zhromažďujú na mieste, kde je sústredený biologický odpad ako konáre a lístie z jesenného zberu. Vyhadzovať komunálny odpad na otvorené priestranstvá vážne znečisťuje životné prostredie nás všetkých. Toto správanie nebude zo strany Mestskej polície ďalej tolerovateľné a pristúpi k blokovým pokutám za znečisťovanie verejných priestranstiev. Takéto zbavovanie sa komunálneho odpadu je pritom kvalifikované ako zakladanie čiernych skládok.

Problém zhromažďovania komunálneho odpadu nastal po tom, ako mesto hľadalo alternatívne riešenie zberu a drvenia konárov. Nakoniec sa tieto práce realizujú cez mestskú spoločnosť Unipa za 1000.00 eur. Zber konárov a lístia bude ukončený do piatku 25.11.2011.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…