18. Nov 2011 12:19

Upozornenie všetkým obyvateľom mesta

Prísny zákaz znečisťovať verejné priestranstvá komunálnym odpadom.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:“Calibri“,“sans-serif“; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:“Times New Roman“; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:“Times New Roman“; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Dôrazne upozorňujeme všetkých obyvateľov, ktorí nelegálne zhromažďujú komunálny odpad na miestach určených na zber a drvenie konárov, že svojím konaním vážne znečisťujú životné prostredie. Tento spôsob zbavovania sa komunálneho odpadu je v rozpore s právnymi predpismi Slovenskej republiky a nariadeniami mesta Prievidza. Mestská polícia bude postihovať každého, kto vynáša komunálny odpad na miesta mimo kontajnerov a odpadových košov.

Ľudia sa zbavujú komunálneho odpadu tým, že ho zhromažďujú na mieste, kde je sústredený biologický odpad ako konáre a lístie z jesenného zberu. Vyhadzovať komunálny odpad na otvorené priestranstvá vážne znečisťuje životné prostredie nás všetkých. Toto správanie nebude zo strany Mestskej polície ďalej tolerovateľné a pristúpi k blokovým pokutám za znečisťovanie verejných priestranstiev. Takéto zbavovanie sa komunálneho odpadu je pritom kvalifikované ako zakladanie čiernych skládok.

Problém zhromažďovania komunálneho odpadu nastal po tom, ako mesto hľadalo alternatívne riešenie zberu a drvenia konárov. Nakoniec sa tieto práce realizujú cez mestskú spoločnosť Unipa za 1000.00 eur. Zber konárov a lístia bude ukončený do piatku 25.11.2011.

Ďalšie aktuality

Zasadnutie VVO II

30. máj 2023 8:16
Z poverenia predsedu VVO 2 Ing. Ľuboša Jelačiča  Vám oznamujeme, že zasadnutie…

Porucha na verejnom vodovode - Veľká Lehôtka

30. máj 2023 7:41
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s upozorňuje obyvateľov, že z…

Mesto Prievidza prideľovalo dotácie na mládežnícky šport

29. máj 2023 10:14
Mesto Prievidza podporuje športovú činnosť klubov aj v tomto roku viacerými spôsobmi…