25. Aug 2023 12:48

SÚŤAŽ o tri ročné lístky na MHD

Vďaka časovým lístkom zavedeným od apríla tohto roku, môžu obyvatelia Prievidze a Bojníc cestovať cenovo výhodnejšie. S blížiacim sa začiatkom školského roku a septembrovým týždňom mobility mestá pripravili súťaž o ročný cestovný lístok. Ak si od 28.8. do 22.9. zakúpite časový lístok na tri mesiace môžete sa zapojiť do súťaže o tri ročné lístky a cestovať tak celý rok zadarmo.

„Novou tarifou sme chceli cestujúcich motivovať, aby uprednostňovali kúpu lístka elektronicky dopravnou kartou pred hotovostnou platbou, čím by sa čiastočne pozitívne ovplyvnilo meškania spojov kvôli prestojom autobusov na zastávkach pri nástupe väčšieho počtu cestujúcich,“ hovorí referent pre dopravu Ing. Michalík a dodáva, „keďže od zavedenia tarify evidujeme nárast platby dopravnými kartami, zdá sa, že sa nám to úspešne podarilo.“

Časové lístky pre ešte výhodnejšie cestovanie

Novinkou bolo i zavedenie tzv. predplatných časových cestovných lístkov. Okrem finančného zvýhodnenia majú cestujúcich motivovať k častejšiemu používaniu mestskej hromadnej dopravy. Pri cenách predplatných časových lístkov platí, že čím je dlhšia platnosť, tým je cestovanie cenovo výhodnejšie. Napríklad v prípade obyčajného ročného lístka za 169 € môže cestujúci pri každodennom používaní MHD cestovať iba za 0,46 €/deň. Časové cestovné lístky si môže verejnosť zakúpiť len s dopravnou kartou, a to na obdobie 7, 30, 90 a 365 dní.

„Najväčší záujem evidujeme pri 30-dňových časových lístkoch, no obyvatelia siahajú aj po trojmesačných a ročných,“ hovorí Michalík a dodáva, „keďže tieto lístky sú najvýhodnejšie, no zároveň jednorazovo najviac zaťažia domáci rozpočet, pripravili sme v spolupráci s dopravcom a mestom Bojnice pre cestujúcich v rámci septembrovej kampane európskeho týždňa mobility súťaž o tri ročné lístky.“

Každý, kto si v termíne od 28.8. až do 22.9. 2023 zakúpi trojmesačný časový lístok, bude automaticky zaradený do losovania o tri ročné lístky v hodnote 169 eur. Obyvatelia sa nemusia nikde registrovať, losovanie prebehne na základe evidencie dopravcom cez dopravné karty.

Časové lístky je možné si zakúpiť v hotovosti u šoféra v MHD, cez e-shop na stránke ubian.sk, alebo v kancelárií prepravcu na autobusovej stanici v Prievidzi.

Ďalšie aktuality

Prevádzka MŠ počas letných prázdnin 2024

28. máj 2024 14:13
V súlade s platnou legislatívou školstva sa v čase letných prázdnin prevádzka…

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

27. máj 2024 12:45
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Rozhodnutím č.12 / 2024 Z.z. vyhlásil…

Rekonštrukcia lávok na Nábreží sv. Cyrila

27. máj 2024 8:10
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa pre zákazku…