17. máj 2012 6:33

Strelci MsP Prievidza v Komárne zvíťazili

V piatok 11. mája 2012 sa družstvo Mestskej polície Prievidza v zložení M. Hrabaj, V. Zajac, P. Šmelko a I. Mikula zúčastnilo 15. ročníka streleckej súťaže O putovnú cenu primátora mesta Komárno v streľbe mestských policajtov zo služobných zbraní –neoficiálnych majstrovstiev SR v streľbe mestských polícií.

15. ročníka najstaršej streleckej súťaže mestských polícií na Slovensku sa zúčastnilo 14 družstiev zo SR a jedno z Maďarska. Strelci si okrem športového zápolenia vymenili skúsenosti z náročnej práce mestských policajtov nielen doma, ale i v zahraničí.

Víťazom turnaja sa stalo družstvo MsP Prievidza, (585 bodov), ktoré v napínavom súboji predstihlo len o dva body favoritov súťaže a obhajcov vlaňajšieho titulu, družstvo MsP Nitra (583 bodov). Na 3. mieste sa umiestnilo domáce družstvo MsP Komárno s 548 bodmi.

V súťaži jednotlivcov opäť dominoval domáci Karol Zsapka, 2. miesto obsadil Pavol Šmelko z MsP Prievidza a na 3. mieste skončil Jozef Gajdošík z MsP Nitra

V súťaži žien obsadila 1. miesto príslušníčka MsP Levice, M. Vrecková z MsP Prievidza sa umiestnila na 5. mieste.

Organizátori plánujú pozvať v ďalšom ročníku aj primátorov zúčastnených miest, ktorí si tiež budú môcť okrem bohatého programu vyskúšať aj „presnú mušku“ na jedinečnej strelnici, vybudovanej v bývalej vodnej priekope Komárňanskej vojenskej pevnosti.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…