3. máj 2012 5:32

Štatistické zisťovanie o využívaní IKT v domácnostiach a u jednotlivcov

Štatistický úrad SR v roku 2012 uskutočňuje štatistické zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov. V Trenčianskom kraji bolo náhodne vybratých 501 domácností, niektoré aj z Prievidze.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:“Calibri“,“sans-serif“; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:“Times New Roman“; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} Zisťovanie domácností prebieha od 23. apríla do 31. mája 2012. V tomto období navštívi vybrané domácnosti pracovník poverený funkciou opytovateľa. Ten je povinný preukázať sa v domácnosti osobitným poverením.

Všetky informácie a názory, ktoré v rámci zisťovania domácnosti poskytnú, sú anonymné a použité výlučne na štatistické účely. Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov. Za ochranu dôverných údajov zodpovedá Štatistický úrad SR.

Štatistické zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov je aj v roku 2012 súčasťou medzinárodného projektu európskych štatistických zisťovaní. Jeho cieľom je zistiť úroveň vybavenosti domácností informačnými a komunikačnými technológiami a schopnosť využívania týchto technológií. Na slovensku sa realizuje spolu v 4500 náhodne vybraných domácnostiach.

Ďalšie aktuality

Vianočný autobus MHD

29. Nov 2022 11:36
Mesto Prievidza si v spolupráci so SAD Prievidza a. s. pre cestujúcu verejnosť…

O inflačnú pomoc z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny je…

29. Nov 2022 9:07
Prinášame stručné informácie, ako o dotáciu z Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny…

Plánovaná oprava verejného vodovodu - sídlisko Necpaly

29. Nov 2022 8:00
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. upozorňuje obyvateľov…