14. Sep 2017 8:20

Stĺpy verejného osvetlenia dostávajú nový náter

Spoločnosť Technické služby mesta Prievidza začali s údržbou stĺpov verejného osvetlenia v centre mesta. Práce potrvajú dva až tri týždne, prosíme verejnosť o zvýšenú pozornosť pri prechádzaní v okolí, kde sú práce realizované.

Spolu dostane náter až 107 stĺpov verejného osvetlenia. Ich náter bol v priebehu rokov zničený vplyvom klimatických podmienok, ale aj mechanickým poškodením.

Údržba svetelných stĺpov bude vykonaná prostredníctvom postreku špeciálnej grimmelovanej farby, ktorá odoláva nielen vplyvom UV žiarenia a vlhkosti, ale poskytuje aj účinnú antikoróznu ochranu.

Postrek stĺpov verejného osvetlenia by mal byť realizovaný v priebehu nasledovných dvoch až troch týždňov. Predpokladaný čas ukončenia prác bude záležať od klimatických podmienok, nakoľko postrek sa nemôže vykonávať za dažďa a ani vo vysokých teplotách. Práce budú realizované v centre mesta v okolí farského kostola, Námestia slobody, Kláštornej ulice, kostola Piaristov a pred OD Prior.

Spoločnosť TSMPD si zároveň dovoľuje vyzvať návštevníkov centra mesta, aby rešpektovali ohraničenie bezpečnej zóny natieraných stĺpov.

RTV Prievidza:

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.