6. Apr 2017 11:41

Športové gymnastky z Elánu Prievidza začali úspešne tohtoročnú pretekársku sezónu

V sobotu 1.4.2017 sa uskutočnilo v Handlovej 1. kolo Slovenského pohára JIPAST - oblasť stred v športovej gymnastike dievčat .

V dvoch telocvičniach sa stretlo 90 gymnastiek z gymnastických oddielov a klubov strednej časti Slovenska / Prievidza, Martin, Topoľčany, Handlová, Žilina, Vrútky, Brezno/.

Dievčatá súťažili v šiestich kategóriách – predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky. Všetky mali snahu predviesť čo najkrajšie výkony s cieľom získať čo najvyššie bodové ohodnotenie.

V kategórii predškoláčok bolo síce ocenených zlatou medailou všetkých 17 dievčat z jednotlivých klubov, no i napriek tomu tréneri a rodičia mohli nahliadnuť k výsledkom, kde sa Barborka Plevová umiestnila na 3.mieste , Šarlota Škultétyová na 4.mieste a Natália Kiabová bola šiesta / Elán Prievidza/.
V kategórii najmladších žiačok dievčatá predviedli veľmi kvalitné zostavy, no predvedenie bolo na rôznej úrovni . Zlatú medailu i pohár si vybojovala Michaela Čižnárová z Elánu / 46,25 b.,/ striebro získala Juliana Kalinková z Martina / 45,25 b.,/ a bronz patril Soni Bellovej z Elánu /45,15 b./ .
Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu:6. Silvia Kupčoková, 7. Nelly Šimkovičová,8. Tamara Ugróczy,10. Diana Lugárová, 14. Viktória Koreňová, 15. Alexandra Koreňová,17. Tamara Flimelová, 18. Grétka Daubnerová.
V kategórii mladších žiačok bola konkurencia väčšia, no i napriek tomu sa dievčatám z Elánu podarilo vystúpiť na stupeň víťazov. Zlato získala síce Kristína Daubnerová /49,40 b./ z Martina, no ďalšie miesta už patrili dievčatám z Elánu. Striebornú medailu a pohár mala v ruke Michaela Mikušová / 48,60 b./ a bronzové trofeje získala Nikol Naodová / 48,10 b./.

Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu: 10.Tara Miháliková, 28. Ruth Šillerová, 31. Veronika Pucherová.
V kategórii starších žiačok sme mali len jednu pretekárku – Adrianu Javorčekovú , ktorá svoju premiéru zvládla dobre a obsadila 8.miesto.
V kategórii junioriek a senioriek sa prievidzské dievčatá umiestnili takto:
4.miesto Miriam Mihalovičová / juniorky/ a 2.miesto Simona Matyová / seniorky/.

Dievčatá čaká o mesiac ďalšie oblastné kolo v Brezne. Na základe výsledkov z týchto dvoch kôl tie najlepšie postúpia na 1.kolo Slovenského pohára JIPAST, ktoré bude posledný májový víkend opäť v Handlovej. Do tohto celoslovenského kola postúpi najlepších 120 gymnastiek z celého Slovenska, ktoré sa museli tiež prebojovať z oblastných kôl / východ, západ, stred/.

Gymnastických fanúšikov si dovoľujeme pozvať na preteky chlapcov, ktoré sa budú konať v priestoroch mestskej športovej haly v nedeľu 23.4.2017 od 10,00 hod.

TEXT: GK Elán

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.