6. Apr 2011 5:21

Spomienka na 66. výročie oslobodenia Prievidze

V pondelok 4. apríla sa pred Pamätníkom padlých na Námestí slobody konala spomienka na oslobodenie Prievidze pietnym aktom kladenia vencov. V boji za slobodu a vykúpenie spod jarma nacizmu sa v Slovenskom národnom povstaní  postavili na odpor aj vojaci, ktorí za svoju udatnosť zaplatili životom.

Práve im je určený Pamätník padlých na Námestí slobody v Prievidzi.

Pondelok sme si pripomenuli, že 4. apríla prišla do Prievidze s jarou aj sloboda po ťažkých vojnových rokoch a pietna spomienka bola venovaná tým, ktorí položili životy za slobodnú  Prievidzu.

Uctiť významnú udalosť oslobodenia si prišli predstavitelia mesta na čele s primátorkou Katarínou Macháčkovou. Pripojili sa aj konatelia mestských spoločností, vedúci odborov mestského úradu, zástupcovia Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a ZO SZPB v Prievidzi, Mestskej polície, hasičských zložiek, zástupcovia politických strán, denných centier a mnoho pamätníkov z ďalších organizácii a spolkov, ako aj z radov širokej verejnosti. Spoločne položili k pamätníku vence s kyticami kvetov a na záver odznela hymna Slovenskej republiky.

Pamätník má dnes vďaka spoločnosti UNIPA, a.s., aj nové podsvietenie a tak si pamiatku tých, čo padli v boji za našu slobodu, môžeme uctiť naozaj dôstojným spôsobom.  

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…