20. Jul 2010 17:07

Spoločnosť UNICEF Slovensko poďakovala Prievidžanom za podporu

V uplynulých dňoch sa výkonný riaditeľ spoločnosti UNICEF Slovensko Ing. Miroslav Kaňa listom a udelením diplomu poďakoval mestu Prievidza a jeho obyvateľom za podporu a spoluprácu počas šiesteho ročníka verejnej celoslovenskej zbierky UNICEF – Týždeň modrého gombíka, ktorá sa konala od 17. do 23. mája t.r.

v uliciach 121 slovenských miest a obcí. „Radi by sme Vám s potešením oznámili, že aj napriek nepriazni počasia sa nám za pomoci niekoľkých tisícov dobrovoľníkov, stoviek škôl, desiatok spriatelených organizácií a jednotlivých dobrovoľných koordinátorov miest podarilo vyzbierať sumu 105.059,90 eur. Vďaka týmto finančným prostriedkom UNICEF tento rok v rámci svojich očkovacích programov proti novorodeneckému tetanu ochráni životy vyše 200 tisíc detí v Laose“, uvádza sa v liste M. Kaňu.
V meste Prievidza počas niekoľkých dní trvania zbierky dobrovoľníci vyzbierali sumu 2009,09 eur, ktorá bude použitá na dopravu život zachraňujúcich vakcín proti novorodeneckému tetanu pre mamy a ich deti v Laose. Spoločnosť UNICEF Slovensko poďakovala v mene prijímateľov pomoci mestu Prievidza za podporu formou diplomu a prejavila nádej, že obyvatelia metropoly hornej Nitry sa do zbierky zapoja aj v rámci jej ďalšieho ročníka.

Ďalšie aktuality

Informácie o spustení dotačného systému e grant

28. Nov 2023 10:04
Registrácia a prihlásenie na podávanie žiadostí o dotácie bude možné…

PRERUŠENIE DISTRIBÚCIE ELEKTRINY

28. Nov 2023 9:19
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na distribučnej sústave bude dnes od 7…

Projekt - Vianočný stromček odkazov do neba

24. Nov 2023 10:00
Nezisková organizácia Sv. Lujza, n.o. – Mobilný hospic organizuje projekt „Vianočný…