20. Jul 2010 17:07

Spoločnosť UNICEF Slovensko poďakovala Prievidžanom za podporu

V uplynulých dňoch sa výkonný riaditeľ spoločnosti UNICEF Slovensko Ing. Miroslav Kaňa listom a udelením diplomu poďakoval mestu Prievidza a jeho obyvateľom za podporu a spoluprácu počas šiesteho ročníka verejnej celoslovenskej zbierky UNICEF – Týždeň modrého gombíka, ktorá sa konala od 17. do 23. mája t.r.

v uliciach 121 slovenských miest a obcí. „Radi by sme Vám s potešením oznámili, že aj napriek nepriazni počasia sa nám za pomoci niekoľkých tisícov dobrovoľníkov, stoviek škôl, desiatok spriatelených organizácií a jednotlivých dobrovoľných koordinátorov miest podarilo vyzbierať sumu 105.059,90 eur. Vďaka týmto finančným prostriedkom UNICEF tento rok v rámci svojich očkovacích programov proti novorodeneckému tetanu ochráni životy vyše 200 tisíc detí v Laose“, uvádza sa v liste M. Kaňu.
V meste Prievidza počas niekoľkých dní trvania zbierky dobrovoľníci vyzbierali sumu 2009,09 eur, ktorá bude použitá na dopravu život zachraňujúcich vakcín proti novorodeneckému tetanu pre mamy a ich deti v Laose. Spoločnosť UNICEF Slovensko poďakovala v mene prijímateľov pomoci mestu Prievidza za podporu formou diplomu a prejavila nádej, že obyvatelia metropoly hornej Nitry sa do zbierky zapoja aj v rámci jej ďalšieho ročníka.

Ďalšie aktuality

Skupina Rozlet – slová básní, hudba a krásny spev

30. máj 2024 13:50
Presne to je spevácka skupina Denného centra Bôbar, ktorej básne a piesne sa naozaj…

Hlasujte za K Park - 4. ročník

30. máj 2024 11:03
Privítali by ste v Prievidzi priestor, kde si môžete zahrať streetball, pingpong,…

Odstávka vody

30. máj 2024 8:06
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na vodovodnom systéme na bytovom dome č.…