17. Jul 2013 5:35

Spoločnosť Rübig spúšťa výrobu v priemyselnom parku

Prievidza 12. júla 2013 - Rakúska spoločnosť RÜBIG slávnostne zahájila výrobu vo svojej hale v priemyselnom parku v Prievidzi. Firma na začiatku zamestná 35 ľudí a postupne chce vytvoriť 150 pracovných miest.

Rakúska strojárska firma RÜBIG plánuje rozširovať svoju výrobu okamžite po spustení prevádzky. Výstavba výrobnej prevádzky v prievidzskom priemyselnom parku stála 4,5 milióna eur. Ako podotkol riaditeľ spoločnosti RÜBIG Slovensko Jaroslav Sklenár „táto investícia bola bez podpory štátu, teda bez rôznych daňových prázdnin alebo úľav.“ Spoločnosť sa zameriava na strojársky priemysel a vyrába komponenty pre automobilový, letecký priemysel a pre Formulu 1. „Komponenty a výrobné moduly spoločnosti RÜBIG Slovensko exportujeme do zahraničia a sme na to patrične hrdí. Naša výroba a spoločnosť má veľký hospodársky potenciál“ doplnil Jaroslav Sklenár.

Primátorka Prievidze Katarína Macháčková po slávnostnom zahájení výroby netajila svoju spokojnosť. „Konečne. Úprimne som rada, že tieto prvé pracovné miesta prinesú do nášho regiónu prácu trom desiatkam nezamestnaných. Teším sa z toho, že politika rodinnej spoločnosti RÜBIG je dlhodobá a strategická. Nemusíme sa báť, ako je tomu v prípade veľkých firiem, že po daňových prázdninách, presunú svoju výrobu do inej krajiny. Je obdivuhodné, že spoločnosť RÜBIG zahájila svoju výrobu bez dotácií a podpory zo strany štátu.“

Zdroj: RTV Prievidza

Firma RÜBIG presadzuje industrializáciu
Rodinný podnik RÜBIG, založený v roku 1946, sa rozrástol z kováčne v srdci Horného Rakúska na medzinárodnú obchodnú spoločnosť. Do priemyslu sa zaradil ako centrum spracovania kovov. V službách zákazníkom spája skupina RÜBIG dlhoročné vedomosti o materiáloch s najnovšími technológiami a inováciami. Pre zákazníkov mimoriadne výhodné, jedinečné spolupôsobenie zápustkovej kováčne, kalenia a technických zariadení sú úspechom, ktorý zaručuje výhody oproti konkurencii. Trendu tepelného spracovania ľahkých konštrukcií vyhovuje závod RÜBIG Aluminium, ktorý taktiež vyvíja nové procesy pre tepelné spracovanie hliníka a jeho zliatin.
Popri medzinárodnej distribúcii a servise svojich zariadení na tepelné spracovanie a v roku 2012 založenému servisnému stredisku v USA, spoznáva firma RÜBIG od roku 2005 vďaka vlastnej pobočke na Slovensku aj potenciál východoeurópskeho trhu. Na základe veľkého záujmu zákazníkov o produkty a služby spoločnosti RÜBIG, bol v júli 2012 v Prievidzi položený základný kameň pre novú kaliareň RÜBIG. Nová kaliareň bola slávnostne otvorená 12. júla 2013. Generálny riaditeľ Dipl. Ing. Günter Rübig sa vyjadril takto: „V rekordnom čase postavený závod nám umožní zabezpečiť pre našich zákazníkov optimálnu kvalitu a rýchlu dodávku“.
Od mája 2013 prebieha výroba v závode na plné obrátky a v ďalších troch rokoch sa rozšíri. Tým vytvorí firma RÜBIG vďaka svojej pobočke v Prievidzi 35 nových pracovných miest. V stratégií industrializácie skupiny RÜBIG sa tento závod stal dôležitým míľnikom a otvára pre ňu nové možnosti čerpať z potenciálov východoeurópskeho trhu.

Na slávnostnom zahájení výroby sa zúčastnili rakúsky Veľvyslanec na Slovensku Markus Wuketich, europoslanec Paul Rübig, majiteľ spoločnosti Günter Rübig, europoslankyňa Edit Bauer, predseda rakúskej komory podnikateľov MAG Patrick Sagmeister, poslanci NR SR, ako aj bývalý premiér SR Mikuláš Dzurinda.

Ďalšie aktuality

Ochrana lesov pred požiarmi v roku 2023

29. Mar 2023 8:22
V posledných troch rokoch znova stúpa v prievidzskom regióne počet požiarov, ktoré…

Mesto Prievidza oslávilo deň učiteľov

28. Mar 2023 14:07
Aj tento rok si 28. marca o 9:00 hod. v priestoroch KaSS v Prievidzi 20 učiteľov…

Pracovné trhy 2023

28. Mar 2023 9:23
Kontaktné centrum Prievidza v rámci projektu Podpora zamestnateľnosti v regióne…