25. Apr 2017 13:32

Slovenské elektrárne a. s. opäť pomohli

Harmónia, n.o. Prievidza od založenia slúži ľuďom, ktorí z rôznych dôvodov prišli o strechu nad hlavou, osamelým rodičom a ich deťom ako dočasné útočisko na preklenutie vážnych životných situácií.

Organizácia samotná počas rokov existencie tiež prešla etapami, kedy sa musela popasovať s mnohými náročnými úlohami. Už niekoľko rokov má však vo svojej činnosti výborného partnera – Nadačný fond Slovenských elektrární. Prostredníctvom ľudí so srdcom na správnom mieste pomáha zariadeniu predovšetkým pri riešení situácií, ktoré si vyžadujú viac finančných prostriedkov. Či už išlo o príspevok na rekonštrukciu nových priestorov po sťahovaní, vybudovanie detského ihriska alebo pomoc pri vymaľovaní priestorov.

Nové skrine vyriešili problém s úložným priestorom
Harmónia, n.o. už nejaký ten rôčik funguje, nevyhla sa sťahovaniu, čo má vplyv aj na opotrebovanosť nábytku. Rovnako sa počas jej histórie rozšírila kapacita a klienti, aj keď nemajú svoj trvalý domov, chcú si ho vytvoriť aspoň prostredníctvom svojich pár obľúbených a nevyhnutných vecí. To sú predovšetkým dôvody, prečo postupne nastal problém s úložným priestorom. Finančné možnosti organizácie však v poslednej dobe nedovoľovali dokúpiť tak potrebné šatníkové skrine. I tentoraz prišla pomoc od Slovenských elektrární, a. s. Poskytli prostriedky na nákup desiatich skríň, ktoré klienti zmontovali a rozmiestnili v zariadení tak na ženské ako aj mužské oddelenie. Každý má teda svoj priestor, kde si môže uložiť svoj malý majetok a odevy. Rovnako sa výmenou starých neestetických kusov zútulnili priestory útulku, za čo patrí darcovi úprimná vďaka.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.