11. Nov 2011 6:24

Slávnostné otvorenie multifunkčného ihriska

Dňa 10.11. 2011 sa v Základnej škole na Ul. Rastislavovej v Prievidzi konalo slávnostné otváranie multifunkčného ihriska, ktoré v jej areáli vyrástlo vďaka finančnej podpore Nadácie Slovenskej sporiteľne.

Viacúčelové ihrisko s umelým trávnatým povrchom a s rozlohou hracej plochy 600m2 je možné využívať pre väčšinu kolektívnych športov, ako sú malý futbal, basketbal, volejbal či hádzaná. Slúžiť bude predovšetkým žiakom školy, kde žiadne ihrisko nemali a o to vzácnejší je tento dar pre celú školskú komunitu, ktorá prostredníctvom riaditeľstva školy dlhodobo hľadala cesty, ako ihrisko vybudovať. To sa nakoniec podarilo. Tešiť sa so školákmi môžu samozrejme aj ostatní občania mesta, nakoľko nové ihrisko bude v mimo vyučovacom čase celoročne sprístupnené aj okolitým komunitám – deťom s rodičmi, mládeži aj dospelým, ktorí si budú chcieť zašportovať.
Získanie daru v hodnote 50.500,00€ ocenila vo svojom príhovore primátorka mesta JUDr. Katarína Macháčková, ktorá na slávnostnom akte spoločne so zástupcami školy a Nadácie SLSP prestrihla pásku a výkopom lopty na bránku odštartovala za prítomnosti žiakov, rodičov, pedagógov a hostí prvý futbalový zápas na novom multifunkčnom ihrisku.
Srdečne ďakujeme Nadácii Slovenskej sporiteľne za štedrý dar, ktorým prispela ku skvalitneniu športových aktivít a trávenia voľného času pre naše deti, mládež a širokú verejnosť.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Dnes sa koná v škole sláva,

Sporiteľňa dar nám dáva.

Nadácia zaplatila,

Funny sport tak postavila,

vedľa školy, celkom blízko,

viacúčelové ihrisko.

Radujú sa Peťko, Vierka…

teší sa aj riaditeľka.

Futbal, basket, hádzanú,

všetci sa tu zahrajú.

Čo sa patrí, to my vieme.

Nadácii ďakujeme !!!

Ďalšie aktuality

Stránkové dni a úradné hodiny

5. Dec 2023 16:39
Oznamujeme verejnosti, že s účinnosťou od 1.12. 2023 sa určujú stránkové dni a…

Zjednosmernenie ulíc

5. Dec 2023 14:31
Mesto Prievidza zavádza od polovice decembra zmenu organizácie dopravy na…

Korčuľovanie pre verejnosť i mestská plaváreň za symbolické…

30. Nov 2023 14:05
K zimným mesiacom patria aj zimné radovánky v podobe stavania snehuliakov…