10. Jun 2010 17:21

Skautky z Prievidze bodovali v celoslovenskej súťaži

Prievidzské skautky z družiny Tatraniek sa zapojili do celoslovenskej súťaže Družina roka, v ktorej napokon obsadili krásne druhé miesto. Svojim úspechom potvrdili, že skauting v našom meste má dobrú tradíciu. Do druhého ročníka súťaže skautských družín sa zapojilo spolu tridsaťpäť družín z mnohých slovenských miest.

Prvé tri kolá prebiehali na internete formou súťažných otázok. Sedem družín potom postúpilo do záverečnej súťaže. Naše skautky sa cez víkend od 4. do 6. júna stretli vo finále na Orave s postupujúcimi družinami z Bratislavy, Nitry, Veľkého Zálužia, Dolného Kubína a Žiliny.

Súťaž o titul najlepšej družiny sa niesla téma známych pretekov Rally Paríž – Dakar. Okrem vedomostných úloh boli pripravené aj kreatívne súťaže a terénna hra s využitím GPS. Súťažiace družiny teda museli dokázať svoje schopnosti vo viacerých oblastiach. Družinou roka stala družina Ha-ha-ha zo 104. zboru v Bratislave. Skautky z prievidzského 14. zboru boli druhé. Tretia priečka patrí Fretkám zo 44. zboru Egrešov v Nitre.

Ďalšie aktuality

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…

Festivalová Prievidza

14. Jun 2024 9:29
Máte už plány na víkend? Príďte zažiť nezabudnuteľný festival plný hudby, tanca,…

Brigáda v Dennom centre

14. Jun 2024 8:33
Dňa 06.06.2024 sa v popoludňajších hodinách v areály DC Bôbar Prievidza uskutočnila…