15. Jun 2017 8:43

Rozprávkové leto na námestí

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pripravilo pre všetky deti počas prázdnin bohatý program pod šírym nebom priamo v centre mesta.

Deti sa aj toto leto môžu tešiť na Letnú čitáreň, ktorá bude opäť umiestnená priamo na Námestí slobody v termíne od 3. júla do 11. augusta 2017! K dispozícii budú knihy a periodiká z Mestskej knižnice M. Mišíka, ktoré si návštevníci budú môcť bezplatne požičať a čítať v priestoroch Letnej čitárne. K tomuto účelu budú k dispozícii pohodlné podmienky a budete sa cítiť ako doma v obývačke. Čítať sa bude dať na sedacích vakoch, lavičkách v blízkom okolí, prípadne na tráve či deke. Ak si návštevníci budú chcieť od čítania oddýchnuť, môžu vymeniť čítanie za spoločenské hry, kresliť si či iné aktivity.
V Letnej čitárni bude prítomný koordinátor, ktorý podá informácie o aktuálnej ponuke sprievodných podujatí, poradí pri výbere kníh a podobne. Tiež bude možnosť výmeny knihy za knihu, čiže priniesť ľubovoľný titul a vymeniť ho za iný z ponuky Letnej čitárne – samozrejme bezplatne a taktiež tu bude možnosť kúpiť si knihu za symbolickú cenu 0,40 €. Utŕžené peniaze z predaja sa použijú na nákup nových kníh a obnovu knižného fondu Mestskej knižnice Mikuláša Mišíka v Prievidzi.
V rámci sprievodného programu v priestoroch Letnej čitárne sa môžete tešiť aj na tvorivé dielne s Ninou, čítanie pre najmenších s tetou Katkou a mnoho iného. Prevádzková doba Letnej čitárne bude len v prípade priaznivého počasia a to v pondelok až piatok, v čase od 10.00 do 17.00 h.
Zároveň vás pozývame na divadelné rozprávky, ktoré sa uskutočnia v priestoroch Letnej čitárne na pódiu, každý júlový štvrtok, vždy o 18.00 h. Deti sa pohodlne usadia na tuli vakoch, vankúšikoch a dekách a pre rodičov budú pripravené lavičky!
Rozpis predstavení:
6. 7. Janko a Marienka – Divadlo zo šuflíka
13. 7. Žabí kráľ – Divadlo na hojdačke
20. 7. Guliverov denník– Divadlo Hotel Mária
27. 7. O stratenom zúbku – Divadlo Severka
A aby toho nebolo málo, po minuloročnom úspechu letného premietania filmov na námestí, pridávame tento rok animované rozprávky pre najmenších. Premietania sa uskutočnia každý augustový piatok, vždy o 21.00 h.
Rozpis animovaných rozprávok:
4. 8. 7 trpaslíkov
11. 8. Arthur a Maltazardova pomsta
18. 8. Asterix: Sídlisko bohov
25. 8. Robinson Crusoe: Na ostrove zvieratiek
Všetky spomínané aktivity budú pre návštevníkov zadarmo. Tešíme sa na vás!

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…