8. Mar 2012 9:42

Relácia mestského rozhlasu na desiaty týždeň

Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase počas desiateho týždňa.

– Poslanci volebného obvodu č. 1 pozývajú obyvateľov, bývajúcich na sídliskách Žabník, Necpaly a Kopaničky, na prvé tohtoročné stretnutie s primátorkou mesta za účasti poslancov mestského zastupiteľstva, pracovníkov mestského úradu a zástupcov spoločností TEZAS, UNIPA a SAD Prievidza. Stretnutie sa uskutoční v pondelok 12. marca 2012 o 17. 00 h v Kultúrnom dome v časti Necpaly.

– Primátorka mesta Prievidza a poslanci mestského zastupiteľstva pozývajú obyvateľov mesta, spoločenstvá vlastníkov bytov, podnikateľské subjekty a prevádzkovateľov podnikov a objektov na veľké JARNÉ UPRATOVANIE v sobotu 31. marca 2012 od 8.00 do 12.00 h.

– V sobotu 17. marca 2012 o 16.00 h pozýva mesto a jeho kultúrne zariadenie obyvateľov sídliska Píly, ale aj ostatných obyvateľov Prievidze na zaujímavú vernisáž. V kine Baník sa týmto dňom sprístupňuje výstava dobových fotografií, tlačovín a predmetov zo života „starého sídliska“. Výstava je venovaná 60. výročiu osídľovania bývalej baníckej kolónie, ktorú dnes poznáme pod názvom sídlisko Píly. Výstava potrvá do 30. júna 2012 a bude sprístupnená počas aktivít organizovaných v kine Baník. Mesto Prievidza týmto ďakuje všetkým, ktorí výstavu a vernisáž podporili a prispeli fotografickým a iným materiálom.

– Jubilejný piaty ročník festivalu dokumentárnych filmov JEDEN SVET, ktorý organizuje občianske združenie Berkat v spolupráci so združením Človek v ohrození, sa uskutoční v dňoch 12.-17. marca v Dome kultúry v Prievidzi. Festival ponúka divákom podnetné filmy, zaujímavých hostí a výstavy. Program a viac informácií o tradičnom festivale nájdete na internete na stránke www.jedensvet.prievidza.net.

– Slovenská numizmatická spoločnosť, pobočka Prievidza, usporiada v nedeľu 18. marca 2012 HOBBY stretnutie zberateľov všetkých odborov. Stretnutie sa bude konať v súkromnej školskej jedálni na Strednom odbornom učilišti na Ulici Martina Falešníka pri Obchodnom dome Kaufland v čase od 7.00 do 11.00 h. Všetci zberatelia sú na HOBBY stretnutí vítaní.

– Ateliér Ars Preuge pozýva verejnosť na koncert bratislavskej hudobnej skupiny The ILLS, ktorý sa uskutoční 16. marca večer o 20.00 h. Súčasťou koncertu bude vystúpenie prievidzského hudobného projektu Polite Weirdo. Bližšie informácie získate na internetovej stránke www.arspreuge.sk alebo priamo v ateliéri na Ulici Matice slovenskej 14 v Prievidzi.

– Slovenský Červený kríž v Prievidzi organizuje od 19. marca do 25. apríla 2012 opatrovateľský kurz. Zároveň ponúka výučbu nemeckého jazyka. Bližšie informácie môžu záujemcovia o opatrovateľský kurz a kurz nemčiny získať na adrese Slovenského Červeného kríža, na Staničnej ulici č.2 v Prievidzi alebo na telefónnom čísle 046 / 542 28 19.

Viac informácií získate na www.prievidza.sk, prípadne prostredníctvom e-mailu na info@prievidza.sk.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…