24. Mar 2023 10:44

Relácia mestského rozhlasu na 12. týždeň

Uverejňujeme krátke správy, ktoré boli vyhlasované v mestskom rozhlase v 12. týždni.

Stredoslovenská energetika – Distribúcia a.s. upozorňuje na prerušenie distribúcie elektriny. Z dôvodu plánovaných prác bude prerušená distribúcia elektriny dňa 28.03.2023 od 07:30 do 15:30 v časti Píly na Ul. I. Krasku, J. Bendíka, J. Červeňa, J.G. Tajovského, P. Dobšinského a na Nábrežnej ulici

Informácie o všetkých výpadkoch elektrickej energie nájdete v príslušnej sekcii na internetovej stránke mesta Prievidza

Od 1. apríla dochádza k zavedeniu novej tarify mestskej hromadnej dopravy v meste Prievidza a Bojnice. Cieľom novej tarify je zvýhodniť najmä pravidelných cestujúcich, ktorí majú novú možnosť zakúpiť si výhodné časové cestovné lístky v rozsahu 7, 30, 90 a 365 dní a cestovať už od 46 centov na deň. Viac informácií nájdete na stránkach: www.prievidza.sk/www.sadpd.sk

Mesto Prievidza vyzýva aj tento rok svojich obyvateľov, aby sa zapojili do jarného upratovania a pomohli tak svojmu mestu a prírode s odpadom. Okrem dobrého pocitu a čistejšieho mesta poteší i možnosť zapojiť sa do súťaže o zaujímavé ceny. Akcia sa bude konať v sobotu 25. marca od 08:00 do 13:00.

Viac informácií nájdete na stránkach mesta Prievidza a na FB.

Zároveň dávame do pozornosti, že od 11. apríla budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery pre uloženie objemného odpadu a určené miesta na zber biologicky rozložiteľného odpadu t.j. konárov, trávy, lístia a iných biologických zvyškov zo záhrad. Konkrétne termíny sú rozdelené podľa volebných obvodov. Vo volebnom obvode č. 2 Píly a č. 3 Zapotôčky – Nové mesto zavádzame pri hromadnej bytovej výstavbe nový systém umiestnenia veľkoobjemových kontajnerov, a to na základe požiadaviek bytových spoločenstiev. Zástupcovia bytových domov v týchto volebných obvodoch si budú môcť objednať pristavenie veľkoobjemového kontajnera na konkrétny deň a konkrétnu adresu cez email odpady@prievidza.sk.

Ostatné obvody pôjdu podľa starého systému. Viac informácií k termínom nájdete na stránke mesta Prievidza.

TSMPD s.r.o. spustili od 6.marca jarné čistenie miestnych komunikácií. Zametacie práce začali na hlavných výjazdoch a smerujú do celého mesta. V prevádzke sú dva veľké zametacie stroje, ktoré vyčistia hlavné komunikácie a následne vnútrobloky a 2 menšie čistiace stroje určené na údržbu chodníkov.

Žiadame pri tejto príležitosti vodičov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie a uvoľnili parkovacie mieste na dôkladné dočistenie, aby sa podarilo urýchliť čistiace práce a dočistiť všetky odstavné plochy v čo najkratšom čase.

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na premiéru inscenácie – D N A, ktorú pripravila mladšia časť súboru Divadla „A“ a Divadla SHANTI, o. z. Prievidza. Mrazivo – reálny príbeh o hľadaní si vlastnej identity v spoločnosti sa uskutoční v piatok, 24. marca 2023 o 18.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Inscenáciu podporilo K-2000, združenie na podporu kultúry.

Vstupné: 6,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu Kultúry.

Zároveň vám dávame do pozornosti vaše obľúbené podujatie – blší trh, ktorý sa bude konať pred Veľkou nocou – v sobotu, 25. marca 2023 od 9.00 do 13.00 h na Námestí slobody v Prievidzi! Súčasťou Blšieho trhu bude aj ďalší zo série výpredajov kníh, ktorý pripravila Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi. Môžete si vybrať knihy rôznych žánrov a tematického zamerania za symbolickú cenu, ktorou prispejete na nákup nových kníh a obnovu knižničného fondu knižníc

Rovnako si nenechajte veselé rozprávkové predstavenie Červená čiapočka alebo o hlúpom vlkovi v podaní Divadla Dogma, ktoré sa uskutoční v nedeľu, 26. marca 2023 o 16.00 h v Dome kultúry Prievidza. Po skončení sú pripravené tvorivé dielničky s Ninkou. Vstupné: 5,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza.

Viac informácií o podujatiach nájdete na www.kasspd.sk alebo na Facebooku KaSS.PD.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…