15. Mar 2012 7:28

Relácia mestského rozhlasu na 11. týždeň

Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase počas jedenásteho týždňa.

– Obyvateľov volebného obvodu č. 2- Sídlisko Píly, Staré mesto srdečne pozývame na Stretnutie obyvateľov s primátorkou mesta za účasti poslancov mestského zastupiteľstva a pracovníkov mestského úradu. Stretnutie sa koná v pondelok, 19. marca 2012, o 17:00 Hotel Magura.

.

– Primátorka mesta Prievidza a poslanci mestského zastupiteľstva pozývajú obyvateľov mesta, spoločenstvá vlastníkov bytov, podnikateľské subjekty a prevádzkovateľov podnikov a objektov na veľké JARNÉ UPRATOVANIE v sobotu 31. marca 2012 od 8.00 do 12.00 h.

.

-V Dome kultúry v Prievidzi uvidíte v pondelok 19. marca o 19.00 h hudobnú komédiu pravého anglického humoru s divadelnou hudbou členov skupín Hex a Le Payaco. Môžete sa tešiť na skvelé herecké výkony v podaní: Marek Mejeský, Marián Labuda ml., Gabika Dzuríková/ alt. Dagmar Bruckmayerová, Andrea Kvašňovská, Nikita Slovák a iní… Réžia: Nikita Slovák. Vstupenky v hodnote 12,00 € si môžete zakúpiť v pokladni Domu kultúry.

.

– V sobotu 17. marca 2012 o 16.00 h pozýva mesto a jeho kultúrne zariadenie obyvateľov sídliska Píly, ale aj ostatných obyvateľov Prievidze na zaujímavú vernisáž. V kine Baník sa týmto dňom sprístupňuje výstava dobových fotografií, tlačovín a predmetov zo života „starého sídliska“. Výstava je venovaná 60. výročiu osídľovania bývalej baníckej kolónie, ktorú dnes poznáme pod názvom sídlisko Píly. Výstava potrvá do 30. júna 2012 a bude sprístupnená počas aktivít organizovaných v kine Baník. Mesto Prievidza týmto ďakuje všetkým, ktorí výstavu a vernisáž podporili a prispeli fotografickým a iným materiálom.

.

– Jubilejný piaty ročník festivalu dokumentárnych filmov JEDEN SVET, ktorý organizuje občianske združenie Berkat v spolupráci so združením Človek v ohrození, sa koná v týchto dňoch až do 17. marca v Dome kultúry v Prievidzi. Festival ponúka divákom podnetné filmy, zaujímavých hostí a výstavy. Program a viac informácií o tradičnom festivale nájdete na internete na stránke www.jedensvet.prievidza.net.

.

– Slovenská numizmatická spoločnosť, pobočka Prievidza, usporiada v nedeľu 18. marca 2012 HOBBY stretnutie zberateľov všetkých odborov. Stretnutie sa bude konať v súkromnej školskej jedálni na Strednom odbornom učilišti na Ulici Martina Falešníka pri Obchodnom dome Kaufland v čase od 7.00 do 11.00 h. Všetci zberatelia sú na HOBBY stretnutí vítaní.

.

– Ateliér Ars Preuge pozýva verejnosť na koncert bratislavskej hudobnej skupiny The ILLS, ktorý sa uskutoční 16. marca večer o 20.00 h. Súčasťou koncertu bude vystúpenie prievidzského hudobného projektu Polite Weirdo. Bližšie informácie získate na internetovej stránke www.arspreuge.sk alebo priamo v ateliéri na Ulici Matice slovenskej 14 v Prievidzi.

.

– Slovenský Červený kríž v Prievidzi organizuje od 19. marca do 25. apríla 2012 opatrovateľský kurz. Zároveň ponúka výučbu nemeckého jazyka. Bližšie informácie môžu záujemcovia o opatrovateľský kurz a kurz nemčiny získať na adrese Slovenského Červeného kríža, na Staničnej ulici č.2 v Prievidzi alebo na telefónnom čísle 046 / 542 28 19.

.

Viac informácií získate na www.prievidza.sk, prípadne prostredníctvom e-mailu na info@prievidza.sk.

Ďalšie aktuality

Zelený projekt pre seniorov

18. Jun 2024 14:21
V rámci podujatia Naše mesto 2024 upravili pracovníci mestského úradu spoločne s…

Mesto chce opraviť odvodňovací žľab na autobusovej stanici

17. Jun 2024 13:34
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa projektovej…

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…