15. Mar 2023 9:41

Relácia mestského rozhlasu na 11. týždeň

Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 11. týždni.

Od 1. apríla dochádza k zavedeniu novej tarify mestskej hromadnej dopravy v meste Prievidza a Bojnice. Cieľom novej tarify je zvýhodniť najmä pravidelných cestujúcich, ktorí majú novú možnosť zakúpiť si výhodné časové cestovné lístky v rozsahu 7, 30, 90 a 365 dní a cestovať už od 46 centov na deň. Viac informácií nájdete na stránkach: www.prievidza.sk/www.sadpd.sk

Mesto Prievidza informuje, že vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov je opäť zabezpečený od 6. marca a to 1x týždenne v rovnaký deň, ako je zabezpečovaný vývoz nádoby na zmesový komunálny odpad.

Mesto Prievidza vyzýva aj tento rok svojich obyvateľov, aby sa zapojili do jarného upratovania a pomohli tak svojmu mestu a prírode s odpadom. Okrem dobrého pocitu a čistejšieho mesta poteší i možnosť zapojiť sa do súťaže o zaujímavé ceny. Akcia sa bude konať v sobotu 25. marca od 08:00 do 13:00.

Viac informácií nájdete na stránkach mesta Prievidza a na FB.

Zároveň dávame do pozornosti, že od 11. apríla budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery pre uloženie objemného odpadu a určené miesta na zber biologicky rozložiteľného odpadu t.j. konárov, trávy, lístia a iných biologických zvyškov zo záhrad. Konkrétne termíny sú rozdelené podľa volebných obvodov. Vo volebnom obvode č. 2 Píly a č. 3 Zapotôčky – Nové mesto zavádzame pri hromadnej bytovej výstavbe nový systém umiestnenia veľkoobjemových kontajnerov, a to na základe požiadaviek bytových spoločenstiev. Zástupcovia bytových domov v týchto volebných obvodoch si budú môcť objednať pristavenie veľkoobjemového kontajnera na konkrétny deň a konkrétnu adresu cez email odpady@prievidza.sk.

Ostatné obvody pôjdu podľa starého systému. Viac informácií k termínom nájdete na stránke mesta Prievidza.

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na koncert nestarnúcich legiend českej hudobnej scény z kapely Olympic, ktoré majú 60. narodeniny! Osláviť ich môžete spolu s nimi už v nedeľu, 19. marca 2023 v Športovej hale Prievidza a to jedinečným a nezabudnuteľným koncertom ich najväčších hitov!

Zároveň vám dávame do pozornosti premiéru inscenácie – D N A, ktorú pripravila mladšia časť súboru Divadla „A“ a Divadla SHANTI, o. z. Prievidza. Mrazivo – reálny príbeh o hľadaní si vlastnej identity v spoločnosti sa uskutoční v piatok, 24. marca 2023 o 18:00 h v Dome kultúry Prievidza.

Inscenáciu podporilo K-2000, združenie na podporu kultúry.

Vstupné: 6,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu Kultúry.

Rovnako si nenechajte ujsť vaše obľúbené podujatie – blší trh, ktorý sa bude konať pred Veľkou nocou – v sobotu, 25. marca 2023 od 9:00 do 13:00 h na Námestí slobody v Prievidzi!

Súčasťou Blšieho trhu bude aj ďalší zo série výpredajov kníh, ktorý pripravila Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi. Môžete si vybrať knihy rôznych žánrov a tematického zamerania za symbolickú cenu, ktorou prispejete na nákup nových kníh a obnovu knižničného fondu knižníc.

Viac informácií o podujatiach nájdete na www.kasspd.sk alebo na Facebooku KaSS.PD.

Ďalšie aktuality

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…

Festivalová Prievidza

14. Jun 2024 9:29
Máte už plány na víkend? Príďte zažiť nezabudnuteľný festival plný hudby, tanca,…

Brigáda v Dennom centre

14. Jun 2024 8:33
Dňa 06.06.2024 sa v popoludňajších hodinách v areály DC Bôbar Prievidza uskutočnila…