29. Jun 2020 6:19

Pyžamo pre šiestich - Preložené na 24.01.2022!

Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza

POZOR ZMENA TERMÍNU
Vzhľadom na trvajúcu situáciu s pandémiou COVID-19 a z technických príčin sa divadelné predstavenie prekladá na 24. januára 2022. Vstupenky zostávajú v platnosti. V prípade, že vám nový termín nevyhovuje, vstupenky zakúpené v pokladni Domu kultúry Prievidza je možné vrátiť do 7. novembra 2021. Za pochopenie ďakujeme.

Pre veľký úspech sa k nám opäť vracia bláznivá komédia, v ktorej nebude núdza o pikantné situácie, nekonečne prekvapivé zvraty či spontánne výbuchy smiechu v hľadisku. Toto všetko ponúka divadelná hra Marca Camolettiho – „Pyžamo pre šiestich“, ktorá obletela celý svet a je voľným pokračovaním hry Tri letušky v Paríži. Dĺžka predstavenia: 90 minút.

Sú hry lásky mocnejšie ako geniálny plán a nepriestrelné alibi? Nič nie je isté, pretože aj každý dokonalý plán môže dostať trhliny … a aj dostane. Bernard je šarmantný Francúz s fantastickým plánom – manželka má stráviť víkend u svojej matky a on si plánuje pozvať na okúzľujúci francúzsky vidiek svoju milenku. Alibi mu poskytne jeho dávny priateľ. Ale, to by nebol skvelý autor Marc Camoletti, aby svoje postavy na javisku nepotrápil. Bláznivá zápletka inšpirovaná samotným životom odštartuje večer plný zábavy a smiechu.

Réžia: Eduard Kudláč
Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová Rácová
Hrajú: Richard Stanke (v alternácii s Petrom Sklárom), Ján Dobrík, Danica Jurčová, Gabriela Škrabáková, Iveta Pagáčová a Michal Rovňák.
Richard Stanke je stálym členom činohry SND a pravidelne hosťuje v niekoľkých slovenských divadlách. S odvahou sa púšťa aj do nevyskúšaných divadelných foriem, netypických žánrov či produkcií iných divadiel. V roku 2016 získal cenu DOSKY za najlepší mužský herecký výkon v najlepšej inscenácii sezóny, Fanny a Alexander. Na televíznej obrazovke sa objavuje už od detstva a za ten čas hral v nespočetnom množstve inscenácií a filmov.
Peter Sklár účinkoval v divadlách GunaGu či L+S, na obrazovkách sa stal populárnym vďaka zábavnej relácii S.O.S., neskôr sa stal hlavnou postavou seriálu Mafstory a dnes úspešne úraduje ako starosta v Hornej Dolnej.
Ján Dobrík je stálym členom Mestského divadla Žilina. Predtým účinkoval v Slovenskom národnom divadle, spolupracoval s divadlom Aréna a so Slovenským komorným divadlom v Martine. Jeho tvár sa prvýkrát dostala do povedomia širšieho okruhu divákov v seriáli Divoké kone. V súčasnosti účinkuje v seriáli Som mama.
Danica Jurčová hosťovala v SND, na Novej scéne, divadle Astorka Korzo ´90 či u našich západných susedov. Divákom sa predstavila v pokračovaní ikonického českého seriálu Nemocnica na okraji mesta – nové osudy, či vo filmoch Milenci a vrazi, Bestiář a mnohých ďalších. Na slovenských obrazovkách ste ju mohli vidieť v seriáli Panelák.
Gabriela Škrabáková účinkovala v niekoľkých slovenských divadlách – v SND, na Novej Scéne, v divadle Astorka Korzo ´90, Divadle Andreja Bagara, GUnaGU, či v divadle West. Hrala v niekoľkých slovenských a zahraničných filmoch, na televíznych obrazovkách sa objavila v seriáli Panelák.
Iveta Pagáčová je v súčasnosti členkou umeleckého súboru Mestského divadla Žilina. Hosťovala v Slovenskom národnom divadle, Štátnom divadle Košice a tiež v inscenáciách divadla Pôtoň. Účinkovala v seriáli Ministri.
Michal Rovňák po skončení štúdia herectva 10 rokov účinkoval v Trnavskom divadle (dnes Divadlo Jána Palárika), hosťoval v divadle Aréna, na Novej Scéne, v Prešporskom divadle a aktuálne hrá v divadle Ludus. Účinkoval v detskej relácii Kakao, na ktorej sa aj scenáristicky podieľal, v seriáloch Mesto tieňov, Ordinácia v ružovej záhrade a Susedia.

Vstupné: 19,00 €. Vstupenky sú v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal a predpredaj.sk.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.